Alcohol 120% Free Edition Alcohol 120% Free Edition 2.1.0.30316

Strona główna Windows Multimedia Nagrywanie płyt CD/DVD/BD
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Alcohol 120% Free Edition to udostępniona bezpłatnie (do zastosowań niekomercyjnych) wersja jednego z najpopularniejszych narzędzi, służących do nagrywania płyt oraz emulacji napędów CD/DVD.

Z jego pomocą szybko i sprawnie utworzymy kopię zapasową dowolnego nośnika, w tym także zabezpieczonego takimi technologiami jak DVD-COPS, SafeDisc, SecuROM czy StarForce. Program oferuje opcje zgrywania zawartości płyt CD/DVD do postaci obrazów dysków MDS, nagrywania na nośniki plików obrazów MDS, MDX, BWT, B5T, B6T, CCD, CUE, CDI, PDI, NRG, ISZ oraz ISO, kopiowania danych z płyty na płytę, wbudowanej wyszukiwarki obrazów, menedżera obrazów oraz kasowania zawartości płyt wielokrotnego zapisu. Alcohol 120% Free Edition daje możliwość emulacji wirtualnych napędów, za pośrednictwem których odtworzymy obrazy płyt bez konieczności ich nagrywania.Nie zabrakło również funkcji Alcohol Xtra, pozwalającej wygodnie tworzyć pliki obrazów (w systemie UDF) z plików znajdujących się na dysku twardym. Narzędzie opcjonalnie posłużyć może do konwersji plików audio, jednak w tym celu wymagana jest uprzednia instalacja odpowiedniego rozszerzenia.

Alcohol 120% Free Edition w porównaniu do edycji komercyjnej posiada kilka ograniczeń funkcjonalności, umożliwiających utworzenie maksymalnie 2 wirtualnych napędów oraz jednoczesny zapis tylko jednego nośnika. W wersji Free Edition nie znajdziemy również opcji emulacji zapisu na płyty CD/DVD.

Uwaga!

  • Kreator instalacji narzuca na użytkownika konieczność instalacji dodatkowego komponentu 'Smart File Advisor'. Nie jest on składnikiem szkodliwym i ułatwia obsługę plików o nietypowych rozszerzeniach.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

-
Ostrożnie przy systemie postawionym na dysku NVMe!
ocena użytkownika
15.08.2017 16:26 • Recenzja do wersji 2.0.3.9326

Tak się zdenerwowałem, że leci mój pierwszy wpis na dp -__-

Jak ktoś ma system postawiony na dysku NVMe (czyli złącze M.2 PCIe, u mnie W10) to pod żadnym pozorem nie próbować instalować A120% - coś uwaliło się w sterownikach i musiałem naprawiać system boot'owalnym pendrive'em!

A chciałem tylko sprawdzić TES3 Morrowind + Overhaul 3.0 polecą na W10 czy będę musiał myśleć nad stawianiem 2-go systemu...