Alcohol 52% 2.0.3.10521

Strona główna Windows Multimedia Nagrywanie płyt CD/DVD/BD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Alcohol 52% przeznaczony jest do tworzenia obrazów płyt, które można następnie umieścić w wirtualnym napędzie co pozwala na odtwarzanie wcześniej przygotowanych obrazów bez konieczności posiadania/wkładania CD/DVD.

Za pomocą aplikacji można stworzyć nawet 6 takich wirtualnych czytników. Dużym walorem aplikacji jest wbudowany silnik opartym na narzędziu Alcohol 120%, które jest uważane za jeden z najlepszych programów przeznaczonych do tworzenia kopii zapasowych płyt CD/DVD. O jego skuteczności świadczy fakt, że radzi sobie z takimi zabezpieczeniami jak Laserlock, SafeDisc, SafeDisc2, Securom, Securom, StarForce 1.x/2.x, VOB ProtectCD i VOB ProtectCD v5.

Program nie posiada jednak funkcjonalności pozwalającej na nagrywanie stworzonych obrazów na nośnikach CD/DVD.

Niektóre cechy programu:

Obsługuje formaty plików obrazu CD:
- Media Descriptor (mds)
- CloneCD (ccd/img/sub)
- Nero Burning ROM (nrg)
- CDRWin (cue/bin) (dla dysku z jedną sesją, bez danych subkanałowych)
- Standardowy ISO (iso) (dla dysku z jedną sesją, bez danych subkanałowych)
- BlindSuite (bwt/bwi/bws)
- DiscJuggler (cdi)

Obsługuje formaty CD: CD-DA, CD+G, CD-ROM, CD-XA, Video CD, Photo CD, Mixed Mode, Multi-session CD
Obsługuje formaty DVD: DVD-ROM, DVD-Video, DVD-Audio

Uwaga!

  • Kreator instalacji narzuca na użytkownika konieczność instalacji dodatkowego komponentu 'Smart File Advisor'. Nie jest on składnikiem szkodliwym i ułatwia obsługę plików o nietypowych rozszerzeniach.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

obsługa różnych zabezpeiczeń, możliwość tworzenia do 31 wirtualnych napędów blue-ray, przejrzysty interfejs
możliwe problemy z instalacją i działaniem programu, może powodować problemy z wyświetlaniem ikon archiwów
ocena użytkownika

Poniższą recenzję napisałem już dla programu Alcohol120%, ale odnosi się ona również do programu Alcohol52%. Biorąc pod uwagę fakt, że nie każdy zagląda na informacje o obu aplikacjach pozwoliłem sobie przepisać moją recenzję również dla tej wersji Alcohola.

Program bardzo dobry i znany, więc pozwolę sobie nie rozpisywać się na temat zalet tego programu. Zamiast tego skupię się na problemach z jego funkcjonowaniem.

1. Poważny problem z tą aplikacją możemy napotkać już podczas instalacji. Po zainstalowaniu sterownika iSCSI, zrestartowaniu systemu i zatwierdzeniu licencji programu, może pokazać się komunikat o lakonicznej treści:

"Internal Setup Error. Contact Support".

Po długich zmaganiach z tym problemem w końcu udało mi się go rozwiązać. Okazało się, że błąd podczas instalacji wywołuje pakiet Comodo Internet Security. Na czas instalacji Alcohol'a (zarówno wersji 120% jak i 52%) najlepiej odinstalować pakiet Comodo, a po skończonej instalacji i konfiguracji zainstalować go ponownie. Piszę, że najlepiej odinstalować Comodo, a później go zainstalować, bo próbowałem powyłączać Firewalla, Antywirusa i Defense+ i nic to nie zmieniało. Podobna sytuacja miała miejsce nawet, gdy powyłączałem wszystkie procesy Comodo działające w tle.

2. Po ponownej instalacji pakietu zabezpieczającego pojawił się drugi problem. Po kliknięciu prawym klawiszem myszki na wirtualny napęd w oknie "Mój komputer" nie pojawiała się opcja montowania obrazu, a po uruchomieniu aplikacji Alcohol.exe pojawiało się okno komunikatu z błędem, w którym było napisane, że program może nie działać poprawnie. Ten problem rozwiązałem tak, że w pakiecie Comodo przeszedłem do:

Defense+ -> Ustawienia Defense+ -> Execution Control Settings

i na tej zakładce otworzyłem "wykluczenia" i dodałem do listy katalog:

C:\Program Files (x86)\Alcohol Soft\


Należy tutaj wspomnieć, że takie problemy podczas instalacji i działania występują nie tylko w "produktach z procentami", ale również np. w Daemon Tools i mogą je powodować różne aplikacje zabezpieczające (nie tylko Comodo; na stronie producenta jest np. wzmianka o ZoneAlarm i F-Secure).

3. Problem, którego nie mam pojęcia co dokładnie wywołuje pojawia się, gdy w ustawieniach programu zaznaczymy, by skojarzone z Alcoholem pliki posiadały standardowe ikonki Alcohola. Po zaznaczeniu tej opcji wszystkie ikonki archiwów skojarzonych z WinRARem wyświetlają się niepoprawnie - zamiast standardowej ikonki WinRARa wyświetla się ikonka z białą kartką a na niej litery "AX" na czerwonym tle, a w Total Commanderze i FreeCommanderze pokazywane są ikonki samej czystej kartki.

Problem ten rozwiązałem odznaczając opcję używania standardowych ikon Alcohola i ustawiając ikonki ręcznie (w Windowsie XP można to zrobić otwierając okno Explorera, wybierając narzędzia, opcje folderów i tam gdzieś jest lista rozszerzeń i możliwość ich edycji, a w Windowsie 7 zrobiłem to przy pomocy małej aplikacji o nazwie Types). Nie wiem czy problem ten występuje z innymi programami do obsługi archiwów (np z 7zip'em).

Mimo powyższych problemów, które mogą napotkać użytkownicy tego programu uważam, że jest on numerem 1 wśród aplikacji do zarządzania wirtualnymi napędami optycznymi.

08.01.2011 14:19 | Recenzja do wersji 2.0.1.2033

Komentarze

0 nowych
Seba228215   7 #208 27.03.2018 10:46

Co do emulacji. W wirtualnym napędzie po stworzeniu obrazu np. Safedisc, Laserlock czy Starforce, wszystko działa, jak należy. Natomiast to co jest podpisane jako emulacja czy dodatkowa emulacja, ułatwia skopiowanie zabezpieczonego nośnika na inny nośnik i odtworzenie tej kopii. Gdzie emulacja subkanałów, błędnych sektorów czy laserlock już jest zbędna, bo dzisiaj każda nagrywarka sobie z tym poradzi, tak ignoruj typ nośnika ATIP i emulacja RMPS są potrzebne, aby oszukać zabezpieczenie, że nośnik w napędzie jest niezapisywalny (kopia) oraz umożliwić działanie płyt, które po skopiowaniu wymagają emulacji RMPS.

Autor edytował komentarz w dniu: 27.03.2018 13:36
  #207 24.03.2018 23:47

@sammax (niezalogowany): znajdź mi inny serwis bez reklam

  #206 25.02.2018 10:47

Alcohol wymusza instalujację śmiecia (szpiega), którego można zablokować jedynie antywirusem i wtedy jest ok.

hins   7 #205 25.12.2017 11:08

Jest już od dawna wersja Alcohol 52% 2.0.3.9902. Jak zwykle dobre programy śpią i nie umieszczają nowszej wersji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autor edytował komentarz w dniu: 25.12.2017 11:08
  #204 18.12.2016 13:02
quick-nick   2 #203 03.06.2016 20:32

"Program nie posiada jednak funkcjonalności pozwalającej na nagrywanie stworzonych obrazów na nośnikach CD/DVD".
To po jaką cholerę jest w dziale "Nagrywanie płyt CD/DVD/BD"?

Seba228215   7 #202 20.03.2016 13:22

Ja myślę,że można już powoli usuwać takie programy, jak alcohol czy daemon tools. Po pierwsze napędy optyczne i płyty odchodzą do lamusa, zostają zastąpione pendrive (np instalacja w10 w wersji BOX wersja 32/64 bit z pendrive a nie z płyt), dwa te programy już robią więcej szkody niż pożytku (ostatnie wersje np.) i wielokrotnie zgłaszałem to do producentów (i mają to w d....). Tak więc prosiłbym o usunięcie programów Disc-Soft i Alcohol-Soft z tego portalu.

P.S. Pominięcie śmieci to nie problem, ale same czyste programy wspomnianych producentów zachowują się jak rootkity i po prostu rozwalają systemy. Np ja musiałem odinstalować Alcohol, aby komputer mi się nie resetował, bądź przy włączaniu nie było czarnego pulpitu z kursorem myszy.

  #201 26.01.2016 09:48

jak usuną uszkodzonego Alcohol 52 FE

quick-nick   2 #200 26.06.2015 21:09

Wersja 2.0.1.2033 jest bez tego badziewia.

walgav   17 #199 14.06.2015 22:58

Jak dla mnie bezkonkurencyjny. Prosty w obsłudze i robi to, po co został stworzony - wirtualizuje napędy. Używałem go i na poczciwym XP'ku i używam na siódemce.

  #198 30.04.2015 11:28

@Docent: co takie natrętne reklamy przynoszą? oprócz kasy od producenta produktu to także negatywne opinie użytkowników którzy po prostu będą szukali innego portalu a także zniechęcenie oraz nienawiść do produktu reklamowego. Tego chcecie?

Docent REDAKCJA  15 #197 16.01.2015 13:21

@Anonim (niezalogowany): Coraz więcej producentów, zwłaszcza tych bezpłatnych programów, dodaje do swoich instalatorów tzw. oferty sponsorowane tak samo jak robi to coraz więcej portali takich jak nasz. Ze zwykłej reklamy bannerowej nie da się już utrzymać portalu czy zapewnić możliwość bezpłatnego wydawania oprogramowania. My dokładamy wszelkich starań, aby oferty w naszym asystencie pobierania były dobrze oznaczone i aby można było łatwo zrezygnować zarówno z asystenta, jak i ofert w nim zawartych. Na to, co robią producenci oprogramowania w swoich instalatorach (tak jak tutaj) niestety nie mamy już wpływu, trzeba się z tym pogodzić i po prostu zwracać większa uwagę podczas instalacji - to się dzieje coraz częściej i nie widać na razie żadnej alternatywy.

Autor edytował komentarz.
  #196 16.01.2015 08:10

@DanKar: to nie jest pierwszy raz gdzie ściąga się od was program z jakimś badziewiem , jak do chxxa można tak robić , ja nie korzystam już z waszej strony , zapominasz dankar że te programy pobierają różne osoby na przykład również starsze, które nie mają już tak dobrze opanowanego komputera jak ty , wiedzą jak z niego korzystać w jakimś zakresie i to wszystko, a wy aplikujecie im jakiś badziew , pamiętaj że często ci ludzie nie używają tych komputerów do zabawy tylko np do pracy,szczerze mówiąc nie wiem czy to w ogóle jest jakiś sens coś tu do was pisać.................

  #195 21.11.2014 10:38

@DanKar: Więc widać rok temu to był atak zbiorowej histerii spowodowany wydobywającymi się z ziemi gazami cieplarnianymi. Na wypadek gdyby jednak nie był, radzę przyglądać się bardzo dokładnie każdej nowej wersji pod kątem jajek niespodzianek. Ja w sobie ducha przygody nie czuję, więc rozstałem się z programem definitywnie.

  #194 03.11.2014 21:00

@DanKar: tylko tyle masz do powiedzenia?

DanKar REDAKCJA  16 #193 28.09.2014 17:06

@H.W.A (niezalogowany): Nigdy nie udostępnialiśmy i nie udostępniamy wirusów. Każdy dodawany do naszej bazy program jest przez nas szczegółowo testowany pod kątem występowania w nim szkodliwych i potencjalnie niebezpiecznych komponentów.

W przypadku tego konkretnego programu, sprawdziłem go na swoim komputerze i nie zauważyłem żadnych niepokojących sygnałów. Podczas jego instalacji na komputerze instalowany jest również komponent Smart File Advisor i rzeczywiście użytkownik nie może go pominąć, jednak jest on na tyle nieszkodliwy, że zdecydowaliśmy nie usuwać z tego powodu narzędzia z naszej bazy.

Pozdrawiam.

  #192 27.09.2014 00:52

Kiedyś świetna aplikacja , teraz też tylko z dodatkowym badziewiem do usunięcia przy pomocy zewnętrznych programów . Pobrałem , przeskanowałem instalkę Eset mi ją usunął . A teraz pytanie do redakcji - Od kiedy zaczęliście udostępniać wirusy ?

  #191 18.08.2014 01:46

Niestety potwierdzam opinię innych użytkowników: downloader oprócz pobrania właściwego instalatora bezczelnie instaluje spyware pomimo wybierania "nie zgadzam się" w opcjach. Szkoda, bo kiedyś program był naprawdę OK.

  #190 08.07.2014 20:15

http://www.oldversion.com/windows/alcohol-52-1-9-8-7421

Pozdrawiam i polecam, Frącz Piotrewski.

ozon7   1 #189 15.04.2014 09:30

Wersja 2.0.2.5629 to już na pewno rootkit.
Nie jest widoczna na liście dodaj/usuń programy i bardzo ciężko ją odinstalować.
Nie wspominając już o tym całym syfie co się z nią instaluje.