Alexa, gdzie mogę znaleźć innowacje? Amazon pokaże je jutro w Gdańsku

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Już jutro w swoim gdańskim oddziale Amazon będzie próbował przekonać polskich inżynierów, programistów i naukowców do tego, że jest firmą niezwykle innowacyjną, przybliżając najciekawsze projekty, nad którymi pracują jego ludzie. Podczas bezpłatnej konferencji Innovation@Amazon przedstawione zostaną zagadnienia związane z maszynowym uczeniem, rozpoznawaniem mowy, Internetem Rzeczy i chmurami obliczeniowymi.

Konferencja rozpocznie się 17 czerwca o godzinie 13:00, w centrum konferencyjnym O4 kompleksu Olivia Business Centre, w którym mieści się również siedziba Amazon Development Center Poland. Zakończenie imprezy przewidywane jest na godzinę 21:00 tego samego dnia.

Na pewno jednym z wiodących tematów będzie Amazon Alexa, usługa w której stworzeniu dużą rolę odegrali inżynierowie z gdańskiego Centrum Technologii. Pozwala ona na głosowe komunikowanie się z urządzeniami takimi jak Amazon Tap, Fire TV czy Amazon Echo. Nic w tym dziwnego – w końcu to właśnie po to Amazon przejął firmę Ivona Software, by zyskać jej świetny syntetyzator mowy. Obecnie ośrodek w Gdańsku skupia swoje działania na technologiach syntezy mowy oraz rozpoznawania i przetwarzania języka naturalnego.

Podczas przerw na kawę i lunch uczestnicy będą mieli możliwość porozmawiać z prelegantami oraz zadać dodatkowe pytania wysokiej rangi menedżerom i architektom amerykańskiej firmy. Zapewne będą mogli też porozmawiać o kwestii pracy w Amazonie, gdyż firma wciąż poszukuje u nas inżynierów oprogramowania i lingwistów, którzy udoskonalą inteligentny głośnik Amazon Echo.

Aby wziąć udział w konferencji należy jedynie dokonać darmowej rejestracji na innovation.evenea.pl. O zaproszeniu na konferencję decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej dowiecie się ze strony wydarzenia na Facebooku.

© dobreprogramy