r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Alexę obudzi słowo „computer” – Amazon chce, byś poczuł się jak w Star Treku

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Asystentka Amazonu wspiera różne budzące słowa, po których zaczyna słuchać naszych poleceń. Do tej pory, mogliśmy ją wybudzić wypowiadając: Alexa, Amazon i Echo. Do dostępnych słów dołącza Computer – a to oznacza, że fani serialu Star Trek powinni być zachwyceni.

Zanim pojawiły się asystentki Apple, Microsoftu czy Amazonu, z podobną technologią mogliśmy spotkać się w książkach lub filmach opowiadających o bliżej czy też dalszej przyszłości. Podczas rozmowy z fikcyjnymi asystentkami czy asystentami, ludzie najczęściej zwracali się do nich Komputer. Tego wyrażenia używano chociażby w Star Treku.

r   e   k   l   a   m   a

Z pewnością fani science fiction, zwłaszcza Star Treka, chcieliby wywoływać dostępne asystentki głosowe mówiąc po prostu komputer. Nie dziwimy im się, zdanie: komputer, wyznacz najkrótszą trasę, brzmi znacznie lepiej i bardziej szpanersko niż zwrot: ok, Google, wyznacz najkrótszą trasę. Amazon właśnie zdecydował się, że Alexę będzie można wywołać używając słowa Computer – podoba nam się to.

Nowe słowo wybierzemy w panelu ustawień, to tam także zobaczymy pozostałe wyrażenia budzące Alexę. Czekamy na kolejne zwroty, bo skoro asystentka Amazonu dostępna jest na wielu urządzeniach, w tym także na Raspberry Pi, to chcielibyśmy mieć opcję zwracania się np. Malino, obudź mnie jutro o 8 rano.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.