r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Alfred 3.3.2 818

Strona główna Mac Akcesoria Zamienniki Spotlight
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Alfred 2 jest aplikacją, która ma na celu zastąpić wbudowany w OS X spotlight. Pozwala na bardzo proste i szybkie wyszukiwanie plików znajdujących się na komputerze, jak i przeszukiwanie Internetu, zapewniając wsparcie dla skrótów klawiszowych oraz słów kluczy.

Wyszukiwanie plików oraz programów działa bardzo szybko dzięki sprytnemu algorytmowi, który zapamiętuje nasze najczęstsze zapytania. Możemy zaoszczędzić dużo czasu dzięki użyciu słów kluczy, skrótów klawiszowych bądź przez dopasowanie sposobu wyszukiwania. Ponadto program pozwala kontrolować inne aplikacje na komputerze ze względu na głęboką integrację z OS X.

Power Pack to płatne rozszerzenie programu znacznie powiększające jego możliwości. Za jego pomocą możemy zapisywać historię schowka, adresy internetowe, a także wyszukiwać muzykę w naszej bazie iTunes według gatunku, autora albo playlisty. Dodatek pozwala nam również na sprawne otwieranie, kopiowanie i wysyłanie e-mailem wszystkich plików z naszego komputera. Nużące dla nas akcje jesteśmy w stanie zautomatyzować, dzięki czemu zmiana rozdzielczości czy wgrywanie wielu plików będzie przeprowadzone bez marnowania naszego czasu.

Główną funkcją Power Pack jest wsparcie dla „ścieżek” („workflow”), dzięki którym automatyzacja staje się znacznie prostsza. Bez większego problemu można otworzyć aktualnie wyświetlana stronę w innej przeglądarce, sprawdzić co grają w kinie albo pogodę na przyszły tydzień. Wszystko to jest dostępne bez programowania skomplikowanych skryptów, lecz poprzez użycie słowa klucza bądź skrótu klawiszowego. Tworzenie własnej ścieżki jest bardzo intuicyjne i proste, a ogromna lista ciekawych projektów tworzonych przez innych użytkowników jest dostępna na forum programu.

Alfred 2 pozwala na połączenie naszego komputera z iPhone'm i iPadem dzięki aplikacji Alfred Remote dostępnej w Mac App Store.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

OS X może więcej: przegląd zamienników wyszukiwarki Spotlight

41
29.11.2015  •  Michał Sokołowski

Jedną z mocnych stron systemu OS X jest świetna wyszukiwarka Spotlight, która potrafi naprawdę bardzo wiele. To potężne narzędzie, dzięki któremu nie tylko błyskawicznie odnajdziemy pliki przechowywane na naszym dysku, ale również dokonamy prostych działań matematycznych, sprawdzimy pogodę, notowania giełdowe, kurs walut lub wynik ostatniego meczu ulubionej drużyny. Niestety w polskiej wersji systemu jej funkcjonalność jest mocno ograniczona. W tym zestawieniu przedstawiamy przegląd aplikacji, które są dobrymi zamiennikami rozwiązania firmy Apple, a niektóre z nich mogą jeszcze więcej. …

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.