Aliens vs. Predator 2

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Filmowe sagi o Obcych oraz brzydkich Predatorach doczekały się swojego czasu bardzo porządnych strzelanek komputerowych, łączących oba światy. Aliens vs. Predator 2 to jedna z milej wspominanych propozycji na PC, przede wszystkim ze względu na odpowiednio mroczny klimat. Nie bez znaczenia przy sukcesie projektu była jednak także wyjątkowa oprawa graficzna, dopełniana przez świetne udźwiękowienie.

Tak jak w pierwowzorze, historię poznajemy tutaj z punktu widzenia trzech ras. Poza uzbrojonymi po zęby Marines z pikającymi czujnikami ruchu, do wyboru są także kosmiczni łowcy, jak również robale z kwasem zamiast krwi. Każda z dostępnych stron reprezentuje nieco inne podejście do rozgrywki, co w rezultacie daje nam tak naprawdę 3 gry w 1. Zwłaszcza bieganie po ścianach Obcym stanowiło coś zupełnie innego.

Twórcy profesjonalnie podeszli do produkcji, czerpiąc inspiracje nie tylko z obrazów kinowych, ale też chociażby komiksów. W AvP2 pojawiają się doskonale rozpoznawalne bronie oraz elementy wyposażenia. Sporo szumu w minionych już latach narobiła do tego zabawa po sieci. Do jednego kotła wrzucono naraz wszystkie rasy, nakazując im wybijać się w jednym z kilku standardowych trybów. Do dzisiaj miło się to wspomina.

Ograniczenia wersji demo

Wersja demonstracyjna pozwala rozegrać jeden poziom z kampanii Marines, oferując nawet kilkadziesiąt minut rozgrywki. Powinna dobrze narobić apetytu na więcej.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
lordjahu   24 #6 02.08.2016 20:03

Nie ma lepszej gry niż ten tytuł z obcym na ekranie. Te nowości to kaszany pozbawione grozy :)

Zero Ghost   16 #5 17.07.2016 19:56

Grałem w pierwszą część jeszcze na Atari Jaguar jakoś w 1996 roku wtedy to był szał i zaledwie jedna z 2 może 3 gier na ta konsole warta uwagi:)
grałem też w niniejszy tytuł ale nie zrobił już na mnie takiego wrażenia jak tamta ramota z Atari ;)

darek719   42 #4 03.04.2016 16:58

Warto przetestować ?

Autor edytował komentarz w dniu: 03.04.2016 16:58
Enzo69   8 #3 26.02.2016 22:06

sKOMPLIKOWANA tym obcym o co chodzi jak nim lazic tym pasozytem??

Battlegrim   8 #2 26.02.2016 17:53

@vhooy: nowy AVP też nie był zły, zaaplikowano w niego sporo nowych dobrych pomysłów, szata graficzna była (w sumie i jest nadal) na odpowiednim poziomie, muzyka jest klimatyczna ale JEST ZDECYDOWANIE ZA KRÓTKA. Co to za AVP którego da się przejść w ok 6 godzin w całości??? I to jest minus tak drastyczny że jak dla mnie schrzanili nowego AVP robiąc z niego co chodzi o czas potrzebny na przejście gry 1/10 w porównaniu do Aliens vs Predator 2.

vhooy   8 #1 26.02.2016 15:54

najlepsza