AllDup 4.4.47

Strona główna Windows Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AllDup to darmowe narzędzie przeznaczone do wyszukiwania i usuwania duplikatów plików z systemu Windows.

Szybki algorytm przeszukiwania dysku pozwala na odnalezienie duplikatów dowolnych typów plików w tym tekstu, zdjęć, muzyki czy filmów. Dodatkowo AllDup umożliwia wyszukiwanie duplikatów z kombinacją takich kryteriów jak nazwa pliku, rozszerzenie pliku, rozmiar pliku, zawartości pliku, ostatnia modyfikacja, data utworzenia i modyfikacji itp. Program posiada również wbudowaną przeglądarkę różnych formatów dokumentów, która umożliwia analizowanie zawartości materiału przed podjęciem decyzji co z nim zrobić.

Dodatkowo AllDup oferuje kilka rodzajów filtrów pozwalających na zawężenie wyników wyszukiwania duplikatów plików. Możliwe jest m. in. wykluczenie ze skanowania wybranych folderów, wskazanych formatów plików itp.

Co ciekawe, AllDup oferuje funkcję zapisu i odtworzenia wyników wyszukiwania duplikatów plików do późniejszej analizy. Opcja ta jest niezwykle przydatna w przypadku posiadania dużej ilości danych. Gotowe wyniki można również eksportować do formatu TXT lub CSV.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Szybkość wyszukiwania zdublowanych plików, skuteczność, spory wachlarz filtrów dla wyników, zapis listy z duplikatami
Interfejs, brak polskiej lokalizacji, przywiesza się przy dużej ilości plików
ocena użytkownika
20.12.2014 07:08 • Recenzja do wersji 3.4.24

Moja trzecia prawa ręka podczas katalogowania zdjęć, szczególnie pod koniec roku. Bardzo szybko radzi sobie z odnalezieniem wszystkich duplikatów w wyznaczonych katalogach. Duża ilość dostępnych filtrów pozwala na szybkie przeanalizowanie duplikatów, oraz podjęcie wyboru, który z plików ma pozostać na dysku. W dodatku, pracę z programem można rozłożyć sobie na kilka sesji dzięki możliwości zapisu listy zdublowanych plików.

Niestety program średnio radzi sobie z dużą ilością duplikatów - około 30GB danych. Potrafi długo się zastanawiać i zawieszać. W dodatku interfejs do najwygodniejszych nie należy, nie raz można się zgubić w gąszczu opcji do wyboru.

szybkość działania, skuteczność, łatwośc obsługi, kryteria wyszukiwania, filtorowaniewyników
brak polskiej lokalizacji
07.02.2012 17:40 • Recenzja do wersji 3.3.25

AllDup to dość specyficzne narzędzie. Bo na pierwszy rzut oka niby nie mamy kopii żadnych plików na swoim komputerze. A może jednak mamy..?

Z racji tego, iż amatorsko fotografuje, mój czytnik kart jest dość mocno eksploatowany. Często, żeby szybko zwolnić miejsce na karcie kopiuje zdjęcia, gdzie popadnie, na pulpit, czy w inne miejsce z zamiarem ich późniejszego posegregowania. Najczęściej ta segregacja to przeniesienie fotek z miejsca na miejsce.
Pewnego dnia zauwazyłem, że mam ba aż 4 takie same zdjęcia z kolejnymi cyframi (1..) w nazwie. Postanowiłem zrobić z tym porządek. No, ale jak jak tego tyle jest?
Zainteresowałem się programem AllDup i był to strzał w 10! Program bez problemu znalazł wszystkie kopie, wskazał ich lokalizacje, rozmiar - po prostu bajka. Na uwagę niewątpliwie zasługuje także możliwość ustawienia dużej liczby kryterii wyszukiwania oraz ilość opcji filtrowania wyników. Możemy także bezpośrednio z poziomu programu usunąć nasze duplikaty. Program ciekawy i pozwolił zwiększyć miejsce na dysku i uporządkować kolekcję.

Oczywiście każdy ma własne zdanie dotyczące danych kwestii nie zamierzam go w żaden sposób podważać, czy obrażać kogokolwiek w jakikolwiek sposób.