reklama

Allchin kupiłby Maca, gdyby nie pracował w Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Internet opanowała wewnętrzna wiadomość e-mail ujawniona przy okazji jednego z procesów antymonopolowych przeciwko Microsoft. Została ona wysłana w 2004 roku do Billa Gatesa i Stevena Ballmera przez Jima Allchina, naczelnego szefa grupy odpowiedzialnej m.in. za rozwój systemów Windows. W wiadomości Allchin dość stanowczo stwierdza, że Microsoft przestał dostrzegać potrzeby klientów, a on sam kupiłby Maca, gdyby nie pracował dla korporacji.

Od razu w sieci zaczęły krążyć złośliwe opinie, jednak Allchin na blogu Windows Vista starał się wytłumaczyć taką a nie inną treść tego e-maila. Pisał, że puenta o Macintoshu miała nadać wypowiedzi odpowiedni ton i rangę. Zaraz później dodał, że wiele opisywanych przez niego problemów zostało rozwiązanych w Windows Vista, co czyni ten system naprawdę fenomenalnym.

Niezależnie od kontekstu sprawy, jeden wniosek wysuwa się niemalże natychmiast - jeśli pełnisz wysokie stanowisko w dużej korporacji, uważaj, co piszesz w wewnętrznej korespondencji...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić