Allegro wprowadza Kod Aktywacji Kupującego

Strona główna Aktualności

O autorze

Serwis aukcyjny Allegro.pl wprowadził ograniczenia dla nowo rejestrujących się użytkowników. Teraz aby w pełni skorzystać z usług serwisu należy dokonać aktywacji specjalnego kodu. Wprowadzenie tej zasady związane jest z bezpieczeństwem transakcji na.

Aby w pełni korzystać z usług serwisu każdy użytkownik zarejestrowany po 18-tym marca 2003 musi dokonać aktywacji kodu, który jest wysyłany listem pocztowym na jego adres korespondencyjny. Przed aktywacją kodu użytkownik nie może wystawiać przedmiotów na sprzedaż, nie może licytować w ciągu ostatniej godziny trwania aukcji. Nie może także korzystać z opcji Kup Teraz!, jeśli sprzedający ustawił odpowiedni limit.

\"Od dłuższego czasu zastanawialiśmy się nad sposobem na uniknięcie pewnych kłopotów związanych z brakiem ograniczeń dla nowych licytujących. Oczywiście nad takim sposobem, który nie zniechęci nowych użytkowników przed kupowaniem w Allegro \" - powiedział Michał Klar z serwisu aukcyjnego.

Obok wprowadzenia Kodu Aktywacji Kupującego pojawiły się także nowe oznaczenie dla nowo zarejestrowanych użytkowników: symbol jeszcze nie aktywowanego kodu oraz symbol informujący, iż sprzedający ustawił limit, uniemożliwiający skorzystanie z jego aukcji osobom, które nie dokonały pełnej aktywacji konta. Jednocześnie przestał obowiązywać symbol \"zielonej koniczynki\", który oznaczał użytkownika zarejestrowanego 21 lub mniej dni temu.

Źróło: BiznesNet

© dobreprogramy
s