Allegro: wystawianie za 1 grosz – pod warunkiem, że użyjesz aplikacji mobilnej

Strona główna Aktualności

O autorze

Rosnące w siłę na naszym rynku zagraniczne serwisy e-commerce wciąż nie stanowią realnego zagrożenia dla Allegro. Potentat tej branży pochwalił się niedawno sprzedażą na poziomie niemal 900 tys. przedmiotów dzienie. Liczba ta zapewne tylko wzrośnie w najbliższych czasach. Po tym, jak Allegro porozumiało się z InPostem w sprawie tanich przesyłek do paczkomatów i darmowych zwrotów, wprowadza tanie wystawianie ofert – za symbolicznego grosza.

Niestety groszowe wystawienia ofert sprzedaży nie są dla wszystkich użytkowników, lecz jedynie dla tych, którzy zdecydują się na skorzystanie z drugiej mobilnej aplikacji Allegro, służącej do wystawiania nowych ofert, zarządzania nimi i udostępniania linków do nich na serwisach społecznościowych. Pisaliśmy o niej już we wrześniu, kiedy to udostępniono wersję testową.

Teraz w ramach promocji aplikacji mobilnej, wystawienie oferty w dowolnej kategorii będzie kosztowało 1 grosz. Za opcje pomocyjne, oraz wystawienie na 14 dni trzeba będzie jednak dodatkowo zapłacić. Promocja ważna jest do końca grudnia tego roku.

W ten sposób Allegro chce skłonić użytkowników smartfonów i tabletów do całkowitego przejścia na aplikacje mobilne. Przypomnijmy, że od 5 listopada nie działa już wersja serwisu dla urządzeń przenośnych m.allegro.pl, ceniona za szybkość działania i dopasowanie interfejsu do niewielkich ekranów. Przepisano co prawda główną stronę allegro.pl pod kątem założeń Responsive Web Design, tak by dostosowywała się do możliwości urządzeń, na których jest wyświetlana, ale jest ona wyraźnie cięższa od wersji mobilnej. W tej sytuacji, szczególnie dla użytkowników słabszych smartfonów czy tabletów, wygodniej będzie korzystać z aplikacji mobilnych.

Wszystko wpisuje się więc w strategię, którą firma zapowiedziała przy okazji fali redukcji w swoich działach biznesowych. Straciło wówczas pracę kilkadziesiąt osób, a jednocześnie firma poinformowała o rozpoczęciu rekrutacji programistów, mających zająć się właśnie rozwojem aplikacji mobilnych. Dla internetowego biznesu, który nie utrzymuje się z reklam, liczba odsłon nie ma większego znaczenia, zaś postawienie na mobilne transakcje daje szanse wzrostu sprzedaży w ramach całej platformy. Ostatecznie ze smartfonem ludzie chodzą dziś niemal wszędzie – czemu w tym czasie mieliby nie robić zakupów na Allegro?

Wersję stabilną Allegro Sprzedaż możecie pobrać z naszego repozytorium, w wersjach dla Androida oraz iOS-a.

© dobreprogramy
s