r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Allegro znosi opłaty za wystawianie komputerów, ale podnosi prowizje

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Na Allegro za wystawienie oferty w kategoriach Komputery i Bilety odtąd nic nie zapłacimy. Zrezygnowano z opłat, ale… podwyższono< prowizję od sprzedaży. Czy więc zmiany faktycznie są dobre dla użytkowników?

Jak donosi serwis Wirtualne Media, w kategorii Komputery prowizja będzie wynosić od 1,5 do 9%, a w przypadku kategorii Bilety wyniesie 5%. Najniższa prowizja wynosząca 1,5% od sprzedaży dotyczy laptopów, mikrokomputerów i komputerów stacjonarnych. Za karty graficzne i tablety prowizja wyniesie 3%, za drukarki, części do laptopów (dyski, pamięć) czy dyski przenośne oddamy 4%, za tusze do drukarki 7%, a 9% prowizji od sprzedaży oddamy za akcesoria (laptop, PC), części do laptopów oraz przedmioty wystawione w Internet, Oprogramowanie, Pozostałe i Tablety › Części i akcesoria.

Do tej pory prowizja od sprzedaży w kategorii Komputery uzależniona była od ceny końcowej za sztukę. Poniżej 100 zł wynosiła 5%, od 100,01 do 1000 zł – 5 zł i 1,9% ceny końcowej, od 1000,01 do 5000 zł – 22,1 zł plus 0,5% ceny, a powyżej 5000 zł płaciliśmy 42,10 zł i 0,20% ustalonej ceny przedmiotu. Doliczyć należy jeszcze opłatę za wystawienie.

r   e   k   l   a   m   a

Według nowych stawek za sprzedaży komputera wartego 1000 zł oddany Allegro 15 zł, za np. laptopa za 2500 zł już 37,5 zł, a za komputer gamingowy za 6000 zł prowizja wyniesie 90 zł. Wciąż mówimy o najniższe prowizji wynoszącej 1,5%. W przypadku pozostałych przedmiotów w kategorii Komputery podwyżka może być jeszcze bardziej odczuwalna.

W kategorii Bilety zmiany wchodzą 11 października. Z kolei sprzedając przedmioty w kategorii Komputery zapłacimy więcej od 16 października.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.