Allofmp3 pozwane

Strona główna Aktualności

O autorze

Grupa amerykańskich wytwórni muzycznych wszczęła od dawna zapowiadany proces przeciwko właścicielom najpopularniejszego rosyjskiego sklepu internetowego, Allofmp3, oferującego bogaty wybór muzyki za grosze.

Wielka czwórka wytwórni muzycznych, czyli Sony BMG, EMI, Warner Music Group i Uniwersal Music Group oraz Arista Records i Capitol Records żąda od sklepu rekordowo wysokiej kwoty 150 tysięcy dolarów za każde zarejestrowane złamanie praw autorskich. Ponieważ liczbę tą szacuje się na przynajmniej 11 milionów, łączne żądania zbliżą się do niebotycznej sumy 1,7 biliona dolarów.

Ten pozew nie jest pierwszą akcją skierowaną przeciwko Allofmp3. W październiku postawiono Rosji ultimatum, że jeśli na własną rękę nie zamknie sklepu, to nie wejdzie do Światowej Organizacji Handlu (WTO). Tymczasem, właściciel serwisu, firma Mediaservices twierdzi, że działa zgodnie z rosyjskim prawem, gdyż wnosi opłaty do ROMS - rosyjskiego odpowiednika ZAIKSu. RIAA nie uznaje jednak tej organizacji za upoważnioną do zbierania takich opłat, między innymi dlatego, że nie przekazuje ona amerykańskim artystom żadnych tantiem.

© dobreprogramy
s