Allway Sync 18.7.11

Strona główna Windows Narzędzia Synchronizacja danych
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Allway Sync to proste i wygodne narzędzie przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych danych oraz synchronizowania plików i folderów pomiędzy wskazanymi lokalizacjami.

Przechowywanie danych na różnego rodzaju nośnikach czy urządzeniach może doprowadzić do sporego bałaganu, który uniemożliwi nam szybkie znalezienie najnowszych wersji dokumentów. Jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegających tego typu sytuacjom jest synchronizacja danych pomiędzy rożnymi nośnikami zapisu danych.

Do największych zalet programu Allway Sync zaliczyć należy m.in. obsługę praktycznie każdego systemu plików (FAT, NTFS, SAMBA, Netware, X-Drive, CDFS, UDF), możliwość generowania raportów o różnicach pomiędzy synchronizowanymi folderami, funkcję śledzenia w locie modyfikacji wprowadzonych w danej lokalizacji na dysku czy zdolność do synchronizowania więcej niż dwóch folderów. Aplikacja pozwala również na synchronizowanie danych z dyskami internetowymi i serwerami FTP oraz pomiędzy rożnymi typami nośników w tym przenośnych dysków, kluczy USB, kart FLASH, płyt CD/DVD itp.

Allway Sync może być również wykorzystywany do tworzenia i przywracania kopii zapasowych plików znajdujących się na dysku twardym. Prosty interfejs oraz dostępność polskiej wersji językowej narzędzia sprawiają, że nawet początkujący użytkownicy nie będą mieli problemu z obsługą tej aplikacji.

Ograniczenia wersji bezpłatnej

Darmowa edycja programu Allway Sync przeznaczona dla użytkowników domowych posiada ograniczenie w postaci możliwości synchronizacji do 40 tys. plików na miesiąc.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

kompatybilny z wieloma systemami min. Win 7 64bit, prosty interfejs, polska wersja językowa, opisy funkcji
ograniczenie w wersji bezpłatnej ilości synchronizowanych plików
ocena użytkownika

Używam go do synchronizowania dokumentów pomiędzy komputerami (laptop-stacjonarny). Polska wersja językowa i opisy przy każdej z opcji sprawiają, że program jest prosty w obsłudze nawet dla początkującego użytkownika.

Program zapewnia nam pełną konfigurowalność taką jak:

1) reguły synchronizacji – możemy określić kierunki synchronizacji naszych dokumentów, mamy do wyboru jednokierunkową lub dwukierunkową metodę aktualizacji danych,
2) sposoby automatycznych synchronizacji wybieramy z pośród sześciu dostępnych opcji takich jak:
*) Kiedy podłączono urządzenie przenośne – przydatna funkcja przy synchronizowaniu plików z wszelkiego rodzaju pamięci przenośnych
*) Co określony okres – definiujemy czas co jaki program sprawdza foldery i porównuje ich zawartość
*) Kiedy wykryte zostaną zmiany plików – mamy możliwość ustawienia opóźnienia tzn., jeżeli zostaną wykryte zmiany i nie ma innych zmian w podanym okresie oczekiwania proces synchronizacji zacznie swoje działanie.
*) Gdy komputer jest w stanie wstrzymania – synchronizacja automatycznie uruchomi się, gdy komputer nie będzie używany przez użytkownika
*) Przy starcie aplikacji
*) Zanim się wylogujesz – synchronizacja rozpoczyna się przy wylogowywaniu
*) Użyj narzędzia Windows 'Zaplanowane zadania' – korzystając z windowsowskiego narzędzia możemy zaplanować start synchronizacji
3) filtry zezwoleń i wykluczeń – pozwalają na dokładne zdefiniowanie, które pliki mają być sprawdzane przy aktualizacji czy nie
4) zasady kontroli wersji – definiujemy zachowanie programu w przypadkach znalezienia nowej wersji pliku czyli czy ma go usunąć trwale, przenieść do kosza, czy przekopiować go do innego folderu
5) obsługa błędów - funkcja daje możliwość zdefiniowania zachowania programu przy wystąpieniu błędów co pozwala na „automatyczne” ich rozwiązanie. Mamy możliwość określenia co należy zrobić w następujących przypadkach: nie odnaleziono urządzenia, brak dostępu do urządzenia, błędy sieci, napęd sieciowy jest niedostępny, błąd dostępu, inne błędy również mamy możliwość zdefiniowania zachowania przy ostrzeżeniach takich jak: wystąpił plik wymagający decyzji, ostrzeżenie przed usunięciem pliku, istotne różnice, inne ostrzeżenia.

25.04.2011 14:28 | Recenzja do wersji 11.2.2

Komentarze

0 nowych
  #19 29.04.2018 09:59

Kupiłem ten program kilka lat temu. Używam cały czas. Jest lepszy od darmowych alternatyw. Ma mnóstwo zalet, trochę mniejszych wad i jedną wielką wadę. Mimo możliwości kompresji i szyfrowania plików, brak szyfrowania NAZW plików!!! Również przy "wrzucaniu" do chmury!!! Każdy może sobie przejrzeć zawartość folderu synchronizacji. Jakoś sobie z tym poradziłem ale twórcom chyba brak wyobraźni.

  #18 19.07.2016 11:48

A program który obsłuży mi dropboxa ale online tzn że będzie wysyłał dane bezpośrednio na serwer a nie do folderu dropbox w momencie gdy zajdzie zmiana w danym folderze? Allway Sync ma to ale nie działa w tle i za każdym razem muszę ręcznie wywoływać synchronizację :(

  #17 19.02.2014 01:34

@niquerrino: - zmiana nazwy folderu źródłowego powoduje WYKASOWANIE folderu docelowego i ponowne kopiowanie całości, ale z nowa nazwa folderu - kompletnie bez sensu!

to powiedz jak ma niby inaczej to robić? Zmieniasz nazwę czy jest to nowy folder

niquerrino   1 #16 17.02.2013 17:58

PRZECZYTAJ JEŚLI NIE CHCESZ STRACIĆ DANYCH

Dodałbym od siebie kilka wad jakie moim zdaniem zdarzają się Allwejowi, i które moim zdaniem są wyjątkowo wku...ące:

- zmiana nazwy folderu źródłowego powoduje WYKASOWANIE folderu docelowego i ponowne kopiowanie całości, ale z nowa nazwa folderu - kompletnie bez sensu!

-synchronizacja z GoogleDrive = skrajnie niebezpieczna, ponieważ nowo dodane pliki do GD maja aktualna datę (data załadowania na serwer)! Ponowna synchronizacja wywala błąd, ze folder docelowy ma nowsze wersje plików niż źródłowy (sam plik jest oczywiście starszy)! Wynik? Jeśli zrobisz coś mimochodem możesz stracić wszystkie pliki.

-ALLway nie radzi sobie z podwójną autoryzacja na kontach google.

pozdrawiam użytkowników i zalecam skrajna ostrożność w bekapie ważnych danych

  #15 19.11.2012 16:39

Synchredable - szybki mały skuteczny i elegancki, ewentualnie FreeFileSync - błyskawiczny i przejrzysty.
Lub Cobian Backup - idealny.

Allway Sync jest "najlepszy" niestety ma ograniczenia i jest potwornie ciężkim programem nawet na mocnej maszynie po prostu wkurza.

Wujek Fido   3 #14 21.09.2012 11:06

Program dość prosty w obsłudze, raczej niezawodny, ma proste tworzenie reguł. Trochę mało zrozumiałe są ostrzeżenia po wykonaniu przez program analizy folderu (ale może to mój problem, a nie programu). I tylko jedna wada, o której wiedziałem, ale uznałem, że mnie nie będzie dotyczyć: ograniczenie ilości synchronizowanych plików. Mam wrażenie, że program liczy pliki, które znajdują się w synchronizowanych folderach jako "synchronizowane", a nie te które faktycznie przenosi czy kasuje.
W ten sposób bardzo szybko doszedłem do ograniczeń wersji free :(

  #13 23.05.2012 10:21

Z pozoru dobry program, jednak nie wiedzieć czemu, dziś w nocy pokasował mi wszystkie zdjęcia z laptopa i serwera. Nie jasne zasady kontroli plików.

bartekdko   3 #12 21.01.2012 21:16

Dodam jeszcze jedną ciekawą rzecz odnośnie tego programu co dla mnie jest w sumie najważniejsze:
SZYFROWANIE w locie , w końcu nie do końca można wierzyć co się tam dzieje w pseudo-chmurze :)

bartekdko   3 #11 21.01.2012 19:47

dla zainteresowanych dzisiaj 21/01/2012 poszukałem i udało mi się kupić o 39% taniej z discountem tutaj macie link :)
i nie ma za co, zawsze tak kupuje soft nawet w regnow jest sposob 20% upustu dla wujka zawsze jest :P

http://www.softwarediscounts.org/discount/buy-allway-sync-with-39-discount/

  #10 04.10.2011 20:18

program bardzo dobry i funkcjonalny jednak ma jedna wade - zuzywa nieprzyzwoite ilosci ramu na co do diaska idzie 70-80mb ramu przy monitorowaniu doslownie kilku folderow (zadan) nie moge zrozumiec

Komentarze do poprzednich wersji

  #9 12.09.2011 18:06

Z niecierpliwością czekam aż autor programu wreszcie naprawi to co popsuł, starsze wersje były ok nowsze używają nieprzeciętne ilości RAM i są powolne, fakt szybsze niż SyncToy ale to nadal żółw przy FreeFileSync. Zastępuje kopiowanie plików, nie tylko synchronizacje i oczywiście jest po polskiemu.

Polecam FreeFileSync wlaścicielom słabszych maszyn jeśli macie sporo RAM AllwaySync będzie lepszym wyborem.

SMDOBPRO   5 #8 23.07.2011 11:33

Dobry program,ale ma zasadniczą wadę- ograniczenie w ilości kopiowanych plików,dla tego nie polecam,choć sam używałem go przez dość długi okres,ale z powodu powyższego ograniczenia zmieniłem właśnie na FreeFileSync.Wcześniej dawałem sobie radę z powyższym ograniczeniem instalując program na 2 komputerach i synchronizowałem foldery w sieci domowej,ale zakupiłem właśnie AirLive WMU-6500FS i troszkę mnie zaczęło wkur.. , a chodzi o przerzucenie sporej ilości plików, trochę multimediów,sporo fotek,i cała baza oprogramowania ,którą zbieram już od paru lat.
Więc jak widzę po wyglądzie FreeFileSync możliwosci podobne jak Allway Sync ale brak ograniczeń-co do FreeFileSync wyjdzie w "praniu" co to za prog. i jak się sprawuje,na razie przerzuciłem foty i jest OK.

  #7 07.06.2011 16:13

Microsoft Sync Toy - polecam w tej kwestii, darmowy

  #6 29.03.2011 12:39

wolę Syncbacka

  #5 26.12.2010 15:08

Ollar nie wiesz to nie gadaj,

  #4 13.12.2010 18:37

Byle dupek sobie dzisiaj stworzy byle program, krzyknie na witrynie BUY PRO i znajdą się tacy co zakupią studenckie dziadostwo.
LUDZIE - zacznijcie ,myśleć :(

  #3 13.12.2010 13:25

Jeden z najlepszych progsów do synchronizacji danych .

  #2 09.12.2010 20:13

Dlugo szukalem dobrego programu ktory pozwoliłby na łatwą i bezpieczną synchronizację plików. Zalezało mi na czymś co będzie pozwalało na zrzucanie zawartosci wspólnych dysków sieciowych na lokalny dysk - i potem pracę "offline".
Allwaysync dobrze sobie radzi, dobrze rozpoznaje konflikty wersji, jest mozliwość zachowania zmienianych plików (wiele razy przydawalo mi się do znalezienia pliku w wersji sprzed kilku tygodni).
Limit wersji bezplatnej - faktycznie bolesny.. ze wstydem przyznam ze przez niezle 2 tygodnie szukalem "proby obejscia".
Sen z powiek mi to spędzało.. po czym uswiadomilem sobie ze marnuje czas dla marnych 20USD. Ten program jest ich naprawde wart.

NarcK   4 #1 07.12.2010 22:22

Bardzo przyjemny program, ale ograniczenie darmowej wersji bolesne. Szukałem kilka miłych, szybkich i inteligentnych rozwiązań i Allway okazał się dla mnie najlepszym rozwiązaniem.