r   e   k   l   a   m   a
reklama

Alohabob przeniesie aplikacje do RC1

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Windows Vista w wersji Release Candidate 1 będzie wyposażona w nowo zakupioną technologię Alohabob. Jest to aplikacja pozwalająca na migrację programów zainstalowanych na starym komputerze do nowego systemu operacyjnego. Co więcej, ma to odbywać się stosunkowo szybko i łatwo. Jim Allchin z Microsoft mówi wręcz, że jemu podczas testów udało się przenieść wszystkie aplikacje w ciągu 30 minut.

Alohabob została zakupiona przez korporację razem z firmą Apptimum na początku tego roku w celu wdrożenia w systemie Windows Vista. Dotychczas narzędzia Microsoft do transferu danych pomiędzy starym i nowym komputerem nie udostępniały tak elastycznych funkcji, w tym przede wszystkim nie udostępniały możliwości migracji zaistalowanych aplikacji.

Przy okazji Jimm Allchin potwierdził, że na chwilę obecną harmonogram wydania Windows Vista nie jest niczym zagrożony. W związku z tym przyszłoroczna styczniowa data premiery pozostaje jak najbardziej realna.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii