reklama

AltaSonita 1.0

Strona główna Windows Grafika Narzędzia dla fotografów
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AltaSonita to niewielka i bezpłatna aplikacja, służąca do odszumiania zdjęć cyfrowych. Z jej pomocą usuniemy z fotografii zbędne zakłócenia, nie pogarszając przy tym jej jakości.

Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze i charakteryzuje się dużą skutecznością działania, dzięki czemu wykorzystywane może być zarówno przez amatorów, jak również profesjonalnych fotografów. Wykorzystuje ono technologię CUDA, w którą wyposażone są układy graficzne nVidia, co sprawia, że jest ono także dużo szybsze niż konkurencyjne rozwiązania.

AltaSonita pozwala usuwać ze zdjęć szumy, będące efektem fotografowania w nieodpowiednich warunkach lub przy złej konfiguracji aparatu. Do dyspozycji użytkownika pozostają 3 zaawansowane algorytmy odszumiania oraz 5 poziomów ich intensywności. Odpowiednia konfiguracja dostępnych parametrów pozwala użytkownikowi skutecznie odszumić swoje zdjęcia, jednocześnie zachowując ich szczegółowość (brak efektu rozmycia).

Wśród obsługiwanych formatów znalazł się jedynie JPEG. Atutem aplikacji jest możliwość odszumiania wielu zdjęć jednocześnie i wsparcie dla metody "przeciągnij-i-upuść", która usprawnia dodatkowo operowanie na plikach w różnych lokalizacjach.

Uwaga!

  1. Narzędzie uruchomić można jedynie na komputerach wyposażonych w kartę graficzną nVidia, obsługującą technologię CUDA.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 02.03.2018 00:23

Uhm, nie ogarnal fotki 5mp, crash przy probie 2-3 ustawienia, polecial do kosza, tam jego miejsce ;]

Dementor   38 #3 20.01.2016 13:28

Program przeznaczony tylko dla profesjonalistów. Przydatny do odszumiania fotografii cyfrowych.

  #2 14.04.2013 10:54

Trzeba zapisywać jako BMP...

  #1 12.04.2013 23:33

Jeżeli program robi z 4MB zdjęcia plik o wielkości 280 kB i jeszcze poprawia jego jakość, to jestem pełen podziwu. Wypluwane pliki mają kompresję jpg 90% i zmniejszoną rozdzielczość - nie znalazłem w opcjach możliwości zmiany tych parametrów. To jest mocno ograniczone demo nie nadające się do sensownego zastosowania (a już na pewno nie profesjonalnego).

reklama