AltaSonita 1.0

Strona główna Windows Grafika Narzędzia dla fotografów
Pobie​rz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AltaSonita to niewielka i bezpłatna aplikacja, służąca do odszumiania zdjęć cyfrowych. Z jej pomocą usuniemy z fotografii zbędne zakłócenia, nie pogarszając przy tym jej jakości.

Narzędzie jest bardzo proste w obsłudze i charakteryzuje się dużą skutecznością działania, dzięki czemu wykorzystywane może być zarówno przez amatorów, jak również profesjonalnych fotografów. Wykorzystuje ono technologię CUDA, w którą wyposażone są układy graficzne nVidia, co sprawia, że jest ono także dużo szybsze niż konkurencyjne rozwiązania.

AltaSonita pozwala usuwać ze zdjęć szumy, będące efektem fotografowania w nieodpowiednich warunkach lub przy złej konfiguracji aparatu. Do dyspozycji użytkownika pozostają 3 zaawansowane algorytmy odszumiania oraz 5 poziomów ich intensywności. Odpowiednia konfiguracja dostępnych parametrów pozwala użytkownikowi skutecznie odszumić swoje zdjęcia, jednocześnie zachowując ich szczegółowość (brak efektu rozmycia).

Wśród obsługiwanych formatów znalazł się jedynie JPEG. Atutem aplikacji jest możliwość odszumiania wielu zdjęć jednocześnie i wsparcie dla metody "przeciągnij-i-upuść", która usprawnia dodatkowo operowanie na plikach w różnych lokalizacjach.

Uwaga!

  1. Narzędzie uruchomić można jedynie na komputerach wyposażonych w kartę graficzną nVidia, obsługującą technologię CUDA.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!