Amanda 3.3.4

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Archiwizacja danych (dla specjalistów IT)
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Amanda to rozbudowany system do backupów dla systemów Linux, UNIX, BSD, Mac OS X oraz Microsoft Windows wydany na licencji Open Source.

Aplikacja pracuje w architekturze klient-serwer, dzięki czemu jeden komputer może archiwizować dane z całej sieci. Amanda posiada unikalną funkcję zapisującą dane jednocześnie na taśmie i dysku twardym, dzięki czemu dane są przez pewien okres czasu dostępne do natychmiastowego odzyskania. Istotną kwestią jest to, że dane są kompresowane ogólnie dostępnymi algorytmami, co pozwala na ich łatwe odzyskanie nawet po awarii systemu backupu.

Składowane dane mogą być szyfrowane zarówno symetrycznymi jak i niesymetrycznymi algorytmami kryptograficznymi (aespipe lub gpg). Porcje zabezpieczanych danych mogą być rozdzielane na wiele nośników, dzięki czemu wzrasta maksymalna wielkość jednorazowej archiwizacji. Automatyczne oznaczanie nośników ułatwia odszukiwanie taśmy z potrzebnymi plikami. Konfigurowalny współczynnik kompresji pozwala na znalezienie kompromisu pomiędzy wydajnością systemu a pojemnością nośników.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!