Amarok 2.6 z poprawioną obsługą odtwarzaczy Apple'a ale bez iOS 5

Strona główna Aktualności

O autorze

Wygląda na to, że dzisiejszy dzień jest szczególnie ciekawy dla miłośników otwartoźródłowych programów multimedialnych. Do rąk użytkowników trafiła stabilna już wersja 2.6 programu Amarok znanego najlepiej użytkownikom KDE, ale dostępnego również dla innych platform.

Najwięcej na aktualizacji zyskają posiadacze odtwarzaczy multimedialnych i telefonów firmy Apple. Obsługa tych urządzeń jest już solidna i nie stwarza problemów, choć biblioteka libgpod wykorzystywana przez Amarok nadal nie współpracuje z iOS 5. Transkodowanie danych z biblioteki multimediów na potrzeby urządzeń typu iPod i pamięci USB również zostało już w pełni zaimplementowane. Na długiej liście poprawek znalazła się również możliwość odczytywania okładek dołączonych do plików OGG i FLAC.

Po 7 miesiącach pracy twórcy Amaroka udostępnili kod źródłowy stabilnej wersji aplikacji, która niebawem trafi do różnych dystrybucji Linuksa. Lada dziej ukaże się również instalator dla Windowsa rozwijany w ramach projektu KDE on Windows.

© dobreprogramy

Komentarze