Amarok 2 Beta 2 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się druga wersja nowego Beta Amaroka 2.0 - popularnego odtwarzacza muzyki dla systemów uniksopodobnych, o nazwie kodowej Nujalik. Jest ona powiązana z czwartym wydaniem środowiska KDE i ma za zadanie przetestowanie funkcjonalności, które później dostępne będą w wersji finalnej.

Dodano w niej możliwość odtwarzania utworów bezpośrednio z urządzeń typu MTP oraz zmiany ustawień dotyczących automatycznego pobierania okładek. Wskutek kliknięcia na ikonę głośności, dźwięk jest wyciszany, z kolei nowe utwory mogą być przenoszone z poziomu przeglądarki plików. Skrypty usług umożliwiają pokazywanie źródeł informacji na pasku stanu, nie przeszkadza im też wbudowany serwer proxy KDE, w uzyskaniu dostępu do Sieci. Pojawiła się opcja pobierania i słuchania książek muzycznych z serwisu LibriVox, a także przywrócono funkcję skanowania przyrostowego.

Warto wspomnieć również o migracji z SQLite do tzw. wbudowanej wersji MySQL. Ma to pozwolić na zwiększenie wydajności konfiguracji MySQL, przy jednoczesnym wyposażeniu jej w samodzielny serwer. Efekty migracji powinny wpłynąć na dokładniejsze wyniki skanowania i wyszukiwania, szczególnie w przypadku dużych zbiorów muzycznych.

Więcej informacji na temat drugiej bety znaleźć można na stronie twórców. Zwolenników tego odtwarzacza powinna ucieszyć wiadomość, iż Amarok 2.0 jest fundamentalnym krokiem w kierunku przyszłych wydań dla platform Windows, oraz Mac OS.

© dobreprogramy