Amarok 2.1, czyli ulepszone listy odtwarzania

Strona główna Aktualności

O autorze

Po pięciu miesiącach prac udostępniono nową, stabilną wersję odtwarzacza muzyki dla systemów uniksopodobnych - Amarok 2.1. Wprowadzono szereg poprawek i kilka nowości, które znacząco wpływają na wygodę pracy z aplikacją.

W stosunku do poprzedniego wydania twórcy skupili się głównie na udoskonaleniu mechanizmu listy odtwarzania. Wprowadzone zostały funkcje, które umożliwiają ich wyszukiwanie, filtrowanie oraz edycję za pomocą wbudowanego edytora. Ponadto użytkownicy mają teraz także możliwość wskazania utworu na liście, po którym program zakończy odtwarzanie. Ulepszeniom poddano także opcję podglądu w menu kontekstowym, wsparcie dla urządzeń iPod i współpracę z serwisem Last.fm.

Nowością w Amarok 2.1 jest funkcja, która w przypadku utworów dłuższych niż 10 minut automatycznie (lub za sprawą ręcznej konfiguracji) oznacza pozycję, do której przesłuchano plik. W przypadku, gdy użytkownik zdecyduje się na odtwarzanie kolejnej pozycji na swojej liście, a następnie powrót do poprzedniego utworu - odtwarzanie zostanie kontynuowane od zapisanego uprzednio punktu. Ponadto twórcy zaimplementowali również opcję specjalnych adresów URL za pośrednictwem, których możemy wysyłać znajomym odnośniki do ulubionych plików audio z serwisów Jamendo i LibriVox. Adresatowi po kliknięciu w taki link program automatycznie odtworzy utwór, do którego on prowadzi.

Najnowszą wersję Amaroka dla wybranych systemów operacyjnych pobrać można na oficjalnej stronie projektu.

© dobreprogramy