reklama

Amazon otworzy centrale w Polsce i Czechach, ale sprzedaży u nas jeszcze nie planuje

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Zapewne nie o takie wejście firmy Amazon do Polski marzą miłośnicy Kindle, ale na tym również skorzystamy. Firma planuje wybudować swoje centra usługowe — jedno w Poznaniu i dwa w okolicach Wrocławia, a także dwa w Czechach.

Nieoficjalnie mówi się, że Jeff Bezos, założyciel i CEO firmy Amazon, spędził miniony weekend w Polsce na rozmowach o swoich inwestycjach w Europie Centralnej, zaprosił także kilku polityków na rozpoczęcie inwestycji pod Wrocławiem, planowane na październik. O nowych oddziałach, z których każdy będzie miał powierzchnię około 100 tysięcy metrów kwadratowych i będzie warte 50-60 milionów euro, różne źródła mówią, że będą to centra logistyczne bądź obsługi klienta.

Oddziały mają rozpocząć pracę już w przyszłym roku i w ciągu trzech lat tylko w Polsce stałe zatrudnienie ma tam znaleźć 6 tysięcy osób, w sezonie zakupowym przewidywane jest zatrudnianie kolejnych 9 tysięcy pracowników sezonowych. W Pradze zaś powstanie siedziba firmy na nasz region.

Co ważne, podobno Amazon zaprzeczył jakoby inwestycje miały związek z wejściem z pełną ofertą na nasz rynek, więc prawdopodobnie takich planów nadal nie ma i jeszcze długo nie będzie. Z Polski i Czech odbywać się będzie dystrybucja na Europę Zachodnią po tym, jak firma zamknie swoje centra logistyczne w Niemczech, gdzie zatrudnionych jest obecnie 9 tysięcy osób.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama