r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Amazon w natarciu — tablety Kindle Fire HDX, Fire OS 3.0 „Mojito” i Mayday

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Amazon oficjalnie zaprezentował dwa imponujące modele tabletów z najnowszej serii Kindle Fire HDX, a także pokazał nowy system Fire OS 3.0 „Mojito” oraz usługę Mayday. Liftingu doczekał się również niezwykle popularny model Kindle Fire HD 7.

Producent w nowej serii postawił przede wszystkim na możliwości obliczeniowe. W obu modelach Kindle Fire HDX zastosowano bardzo wydajny, czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 800, taktowany częstotliwością 2,2 GHz oraz po 2 GB pamięci operacyjnej. Na dane, w zależności od wersji, przewidziano 16, 32 lub 64 GB. Mniejszy model z 7-calowym ekranem wyświetli rozdzielczość 1920×1200 pikseli, co daje zagęszczenie na poziomie 323 ppi. Większy, z ekranem 8,9-calowy, wyświetli aż 2560×1600 pikseli (339 ppi). Oba względem poprzedniej serii mają mieć poprawioną jakość obrazu. Kindle Fire HDX 8,9 ponadto otrzymał 8-megapikselowy aparat ze stabilizacją obrazu, został również odchudzony i waży teraz 384 gramy. Producent podaje, że przy takiej specyfikacje tablety HDX wytrzymają do 11 godzin ciągłego użytkowania i do 17 godzin w trybie czytania książek.

Seria Kindle Fire HDX debiutuje z nową usługą Mayday. Przy pomocy specjalnego przycisku każdy użytkownik tabletu, w razie jakichkolwiek problemów technicznych, może połączyć się z serwisem. Żywy konsultant będzie do dyspozycji na wideokonferencji, podczas której będzie miał pełną kontrolę nad urządzeniem. Połączenie działa całodobowo we wszystkie dni tygodnia.

r   e   k   l   a   m   a

Oprócz nowej usługi pojawił się system Fire OS 3.0 „Mojito”. Jest to odpowiednio przygotowana modyfikacja systemu Google Android Jelly Bean, zoptymalizowana do pracy z urządzeniami Kindle Fire. Między innymi dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, które wyłącza zbędne funkcje podczas czytania książek, tablety są w stanie dłużej pracować na baterii. Zastosowano również „inteligentny” menadżer pobierania danych, dopasowujący wykorzystanie łącza na przykład podczas oglądania stron internetowych.

Z nowego systemu skorzysta też model Kindle Fire HD 7, który doczekał się odświeżenia specyfikacji. W aktualnej wersji zmieniona będzie obudowa i układ odpowiedzialny za obliczenia. Teraz ma to być dwurdzeniowiec taktowany częstotliwością 1,5 GHz. Pojawią się także głośniki stereo.

Seria Kindle Fire HDX pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Model z 7-calowym ekranem trafi do sklepu Amazon.com 18 października i będzie kosztował od 229-269 dolarów, w zależności od wybranej pamięci wewnętrznej. Większy model pojawi się 7 listopada w cenie 379 dolarów. Większa pamięć wewnętrzna to koszt dodatkowy wysokości 50 dolarów. Dla osób z mniejszym budżetem najlepszym wyborem będzie Kindle Fire HD 7, który w odświeżonej wersji wyceniony został na 139 dolarów. Jego premiera odbędzie się 2 października. Do Polski niestety oficjalną drogą nadal tablety Amazonu nie dotrą.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.