reklama

Amazon wprowadzi wirtualną walutę Coins

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Niektóre firmy odchodzą od stosowania wirtualnej waluty, a inne postanawiają właśnie wprowadzić w 2013 roku swoją — sklep Amazon zapowiedział, że od maja posiadacze czytników Kindle Fire w Stanach Zjednoczonych będą mogli płacić za treści również za pomocą tak zwanych Coins. Nie wiadomo na razie, ile dolarów kosztować mają „monety”, Amazon obiecuje jednak, że na początek sporo wirtualnego bilonu rozda w ramach różnych promocji.

Dla producentów aplikacji nie będzie miało znaczenia, jak zapłaci za nie użytkownik, gdyż przychód im się nie zmieni. Będzie to nadal 70% z zysków ze sprzedaży. Amazon zachwala niemniej, że teraz otwiera się przed nimi więcej możliwości, jeżeli o zarobek chodzi — z ruchu cieszy się chociażby Imangi Studios, twórcy popularnych gier z serii Temple Run. Na razie Coins posłużą na urządzeniach Kindle Fire wyłącznie do zakupu oprogramowania, w tym także różnorakich dodatków nabywanych bezpośrednio z poziomu aplikacji.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić