r   e   k   l   a   m   a
reklama

Amazon zainteresowany przejęciem Palma od HP

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Popularna sieć sklepów internetowych Amazon może wkrótce stać się właścicielem Palma, który obecnie należy do HP.

Amazon stale rozwija ofertę własnych urządzeń - do sprzedawanych od kilku lat czytników Kidle dołączył własnie rozsądnie wyceniony, bazujący na Androidzie tablet Kindle Fire. Okazuje się jednak, że ambicje Amazona na tym się nie kończą. Jak informuje VentureBeat, Amazon jest bliski przejęcia firmy Palm od HP. Hewlett-Packard chce jak najszybciej pozbyć się Palma (którego kupił w 2010 roku), głównie z powodu fatalnej sprzedaży urządzeń bazujących na systemie webOS, którego Palm był autorem. Dla Amazona jest to wyjątkowa okazja do pozyskania gotowego systemu i szeregu towarzyszących mu technologii i patentów. Ciekawostką jest także fakt, że Jon Rubinstein - były CEO Palma - dołączył w ubiegłym roku do zarządu Amazon.

Ile Amazon zapłaci za przejęcie Palma? Na pewno nie będzie to 1,2 miliarda dolarów, jakie na tę firmę wyłożył Hewlett-Packard. Analitycy są zgodni - niezależnie komu HP sprzeda swój nieszczęśliwy nabytek, odzyska jedynie niewielką część wydanych środków.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii