Amazon zapowiada następcę Voyage'a, nowy czytnik Kindle z najwyższej półki

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Minęły niecałe dwa lata, odkąd Amazon zaprezentował ostatni „flagowy” czytnik e-booków, Kindle Voyage. Mimo że firma skupiła się w ostatnim czasie na produkcji i promocji takich urządzeń, jak Amazon Echo i tabletów czy smartfonów, to już wkrótce zaprezentowany zostanie następca Voyage’a.

Informacjami na ten temat podzielił się na Twitterze Jeff Bezos, szef Amazona zaangażowany także w działalność Blue Origin – firmie, które nie bez sukcesów pracuje nad turystycznymi lotami na orbitę. Niestety nie opublikował on żadnych szczegółów dotyczących nowego Kindle’a – wciąż nieznana jest nawet jego nazwa.

Wiadomo natomiast, że nowy czytnik z najwyższej półki jest już prawie gotowy. Wszelkie dodatkowe informacje mają się pojawić już w przyszłym tygodniu. Trudno jednak stwierdzić, aby zapowiedź wzbudziła szczególny entuzjazm.

Społeczność Twittera nie wyraża raczej potrzeby posiadania nowego urządzenia, ponadto z powodzeniem wykorzystują oni aplikację Kindle na smartfony. Zwłaszcza, że Voyage po dwóch latach od premiery wciąż kosztuje 200 dolarów, a od czasu jego premiery pojawiło się wiele mniejszych producentów oferujących czytniki w całkiem atrakcyjnych, przynajmniej w porównaniu do Amazona, cenach.

© dobreprogramy