r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Amazon zostawi w domu paczkę, nawet gdy nikogo w nim nie będzie

Strona główna Aktualności

O autorze

Amazon w Stanach Zjednoczonych testuje nowe rozwiązania, które pozwolą na dostarczanie paczek do klientów, nawet wtedy gdy nie będą oni obecni w domach. Rozważane są dwie metody: wykorzystanie inteligentnych dzwonków domowych oraz rozwiązań firmy Phrame, dzięki którym paczki miałyby być zostawiane w bagażnikach samochodów klientów.

Informacja pojawiła się na łamach portalu CNBC, skąd dowiadujemy się, iż rozmowy Amazonu z Phrame są już na zaawansowanym etapie. Phrame to firma, która miałaby dostarczyć smart ramki rejestracji, które skrywają w sobie zabezpieczony schowek na kluczyki samochodu. Dostawca paczki miałby zyskiwać do nich dostęp, aby otworzyć bagażnik pojazdu i w nim zostawić przesyłkę.

Równolegle prowadzone są prace nad (ponownie smart) dzwonkiem domowym, który pozwalałby kurierowi jednorazowo wejść do mieszkania adresata, aby zostawić wewnątrz pakunek. W tym przypadku żadne dodatkowe szczegóły nie są jednak znane. Obydwie metody mają przyczynić się do zmniejszenia odsetka kradzieży paczek sprzed drzwi klientów oraz poprawić fizyczny stan paczek, które mogą być w takich przypadkach narażone na przykład na złe warunki pogodowe.

r   e   k   l   a   m   a

Ewentualna współpraca Amazonu z Phrame pozostaje bez oficjalnego komentarza obydwu stron. Spekuluje się jednak, iż rozwiązanie związane z zostawianiem paczek w bagażnikach miałoby być dostępne za darmo dla posiadaczy kont Prime w Amazonie. Warto dodać, iż Amazon testował już wcześniej taką opcję w Niemczech, z kolei sprytne dzwonki to także nie nowość i testowane są już na przykład przez sieć Walmart.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.