Amazon zrobi „ambitną” grę, tylko czemu będzie społecznościowa?

Strona główna Aktualności

O autorze

Amazon Game Studios działa już od ponad roku i specjalizuje się w pozycjach dla urządzeń mobilnych, ma jednak dużo większe ambicje. Studio szuka nowych pracowników, którzy będą pracować przy pierwszej grze studia dla „dużych” komputerów.

W ogłoszeniu Amazon pisze, że nowi pracownicy będą pracować przy ambitnym nowym projekcie dla PC, który wykorzystuje najnowsze osiągnięcia. Może chodzić tu zarówno o usługi Amazonu, nadchodzący DirectX 12, jak i osiągnięcia konstruktorów układów graficznych.

Ciekawszy jest jednak obecny skład pracowników studia, którym Amazon nie omieszkał się pochwalić. Na liście płac jest już między innymi projektantka gier Portal i Left4Dead Kim Swift oraz Clint Hocking znany z prac nad Splinter Cell i Far Cry. Zespół programistów składa się z osób, które współtworzyły takie pozycje, jak World of Warcraft, BioShock, Half-Life 2, Left 4 Dead, Dota 2, Halo, Infamous, Middle-earth: Shadow of Mordor i The Last of Us.

Amazon Game Studios twierdzi także, że w kwestii jednoczenia graczy gry dopiero raczkują i zamierza wykreować najbardziej wpływowe głosy w mediach i sztuce. Platforma Twitch zostanie wykorzystana do diametralnej zmiany sposobu gry. Ogłoszenie mówi niewiele, ale możemy spodziewać się kilku rzeczy. Przede wszystkim gra będzie sieciowa i społecznościowa. Miejmy nadzieję, że dzięki wykorzystaniu w niej oglądania rozgrywki prowadzonej przez innych graczy, możemy spodziewać się naprawdę nowatorskich rozwiązań fabularnych. Jeśli plany są inne, istnieje ryzyko, że Amazon planuje wydać kolejnego League of Legends, którego rozgrywki po prostu będzie można oglądać w Sieci na żywo. Wspomniane „wpływowe głosy” mogą oznaczać graczy, którzy będą umieszczać w Sieci swoje dzieła bazujące na tajemniczej produkcji Amazonu, możliwe też, że gracze będą mieli większy niż przeciętnie wpływ na rozwój produkcji.

© dobreprogramy
s