Analiza wideo w czasie rzeczywistym w aparacie Canona

Strona główna Aktualności

O autorze

Firmware zapisany w pamięci cyfrowego aparatu fotograficznego kontroluje jego pracę oraz pozwala uzyskać różne ciekawe efekty. Nie trzeba jednak ograniczać się do tego, co zaoferował nam producent. W apracie można zainstalować alternatywne oprogramowanie a przy odpowiednich umiejętnościach programistycznych dopisać nowe funkcje.

Takim alternatywnym, otwartym firmwarem dla aparatów Canona jest CHDK. Badacze z uniwersytetu w Liege zmodyfikowali go tak, aby mógł w czasie rzeczywistym analizować obraz z aparatu. Zaimplementowano w tym celu algorytm ViBe służący do wykrywania ruchu. Wyniki można obejdzeć na filmiku.

Funkcjonalność wielu urządzeń zależy w dużym stopniu od oprogramowania w jakie są wyposażone. Warto więc poszukać rozwiązań alternatywnych. Jeśli mają one nawet status eksperymentalny to i tak posiadają duży potencjał edukacyjny, szczególnie jeśli dostępne są jako open source.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu