Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Androapka #5 – "e-food"

Czy kupując różne produkty spożywcze zwracacie uwagę na ich skład? Bardzo często czytamy listę składników z jakich stworzony został wyrób jaki zamierzamy zjeść. Czy wiemy czym jest wszystko co tam znajdziemy? Czasami nie. Z pomocą przychodzi nam aplikacja e-food.

Dzięki niej możemy poznać tajemnice kodów typu "E". Nie będzie dla nas już straszny kod typu E451 czy E100. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze – gdyż i taka jest jej funkcja. Prosta, lecz użyteczna. Design aplikacji jest bardzo przyjazny. Połączenie koloru zielonego z żółtym z jednej strony jest kontrastowe, lecz nie rażące. Wygląda ciekawie i miło "wpada" w oko.

Co znajdziemy w samym e-food? Otóż w głównym oknie programu znajdziemy ikonkę umożliwiającą przeczytanie informacji o programie. Oprócz tego znajdziemy słownik pojęć oraz listę dodatków przedstawiająca nam całą bazę programu. Co jest ciekawe – nie jest ona wrzucona do jednego worka, lecz posegregowana co setkę. Głównymi kategoriami jest tutaj E100, E200... itd. To dość fajne posunięcie, gdyż nie musimy nadwyrężać się, by znaleźć konkretną grupę.

Oczywiście w oknie głównym nie mogło zabraknąć wyszukiwarki dodatków. Tutaj po wpisaniu pierwszych cyfr "kodu" otrzymujemy już podpowiedzi ułatwiające wyszukiwanie. Przydatne rozwiązanie. Co do samych wyników są . Sama wyszukiwarka jest także dostępna w ogólnej liście dodatków. Co do samej listy i wyników obok samego kodu znajdziemy także ikonkę symbolizującą dany składnik oraz jego nazwy. Więcej informacji uzyskamy po kliknięciu na interesujący nas kod.

Otrzymamy wtedy bardziej szczegółowe informacje jak np.: źródło danego produktu czy maksymalne dawkowanie w ciągu dobry. To tylko niektóre z informacji. Poprzez przycisk "dzielenia" się możemy przekazać informację, gdzie dany składnik został znaleziony.

E-food jest bardzo ciekawą aplikacją. Na pozór o tematyce dość niekonwencjonalnej, jednak warto się nią zainteresować. Z czystej ciekawości. Ładna, prosta niespełniająca swoje zadanie w szybki sposób. Warto nadmienić także fakt, iż do jego obsługi nie jest potrzebne połączenie z internetem, więc możemy używać jej swobodnie również tam, gdzie aktualnie nie mamy dostępu do sieci. Kolejnym smaczkiem jest fakt, że to polska aplikacja :)

Oczywiście każdy ma własne zdanie dotyczące danych kwestii nie zamierzam go w żaden sposób podważać, czy obrażać kogokolwiek w jakikolwiek sposób. Przepraszam także za ewentualne błędy.  

oprogramowanie urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
Vidivarius   15 #1 28.12.2013 16:45

Aplikacja ciekawa, choć w typ zakresie tematycznym lepszą chyba jest "Wiesz Co Jesz" https://play.google.com/store/apps/details?id=info.eatwhat.wcj
Zawiera ona bazę danych nie tylko na temat E-XXX ale również innych produktów żywieniowych, z ich opisem, skutkami działania i innymi informacjami. Baza wciąż jest powiększana.
Polecam każdemu zainteresowanemu tym co wchłania przez paszczę :)

djfoxer   19 #2 28.12.2013 17:12

Eeeeee, świetne :)
Ciekawe czy na WP jest coś podobnego :)

mordzio   15 #3 28.12.2013 17:23

Czasami lepiej nie wiedzieć co znajduje się w produktach spożywczych. Po co się denerwować i odbierać sobie apetyt;)

djfoxer   19 #4 28.12.2013 17:35

@mordzio
Z tego założenia wyszedł zapewne przemor25, który poświęcił się i przechwycił po HZ nasze chipsy ;)

mordzio   15 #5 28.12.2013 17:39

@djfoxer: Ale w jakim stylu je przechwycił, normalnie mistrzostwo;)

  #6 30.12.2013 00:12

W sumie czemu by nie spróbować, skoro jest darmowa.. A nuż się okaże dobra, tak jak kiedyś ściągnąłem sobie przypadkiem panoramę firm i teraz nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niej w nieznanym mi mieście czy dzielnicy. A że staram się zdrowo odżywiać, to e-food może się przydać.

arlid   16 #7 30.12.2013 17:42

@Vidivarius
Zerknę z pewnością :)
@djfoxer
Zaraz wyjdzie, że sam napiszesz xD