Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Androapka #6 - MyScript Calculator

Czy zdarzało Ci się czasem wykonywać ciąg operacji zależnych od wyników poprzednich? Niestety, spotykamy się z tym często. Z pomocą może nam przyjść MyScript Calculator.

Co wyróżnia wspomnianą wyżej aplikację? Otóż nie mamy w niej klasycznych przycisków dodawania, mnożenia czy innych operacji matematycznych. Dostajemy jedynie czystą wirtualną kartkę, na której po prostu piszemy. Nie mogło być prościej. Kalkulator rozpoznaje nasze pismo i wykonuje wprowadzone obliczenia.

Interfejs jest minimalistyczny, aczkolwiek nie toporny. Łagodne kolory w połączeniu z ideą rozwiązania prezentują się ciekawie. W prawym górnym rogu uzyskujemy dostęp do menu, w którym znajdziemy np. tutorial prezentujący możliwości aplikacji oparty zarówno na krótkim wprowadzeniu jak i filmie prezentującym funkcjonowanie programu. Oprócz tego znajdziemy tam również informacje o samej aplikacji czy przejdziemy do ustawień, w którym możemy przykładowo ustawić ilość miejsc po przecinku z jakimi chcemy zaokrąglać nasze wyniki.

Kolejną ciekawą funkcjonalnością jest możliwość cofania wprowadzonych danych – robimy to za pomocą strzałki w rogu "kartki". Bardzo sprytne rozwiązanie rodem ze skrótu CTRL+Z. Oczywiście możemy także za pomocą jednego kliknięcia wyczyścić nasze obliczenia. W przypadku, gdybyśmy operowali na kątach program umożliwia nam wybranie radianów, bądź stopni.

Jak MyScript Calculator prezentuje się w działaniu? Dobrze, nawet bardzo. Rozpoznaje nawet dość "koślawe" cyfry czy znaki poprawnie. Najciekawsze wydaje się wspomniane wcześniej "dopisywanie" naszych działań, czy zmiana wprowadzonych danych w wyrażeniu. W przypadku, gdybyśmy się pomylili wystarczy skreślić niepożądany fragment, a zniknie on z naszego działania. Warto wspomnieć, że sama aplikacja oblicza wszystko w trybie natychmiastowym i w momencie niepodania jakiegoś argumentu co uniemożliwiałoby przeprowadzenie operacji zobaczymy znak zapytania - wystarczy dopisać argument i już otrzymamy wynik. Aplikacja potrafi wykonywać nie tylko operacje podstawowe, silnia czy jedynka trygonometryczna nie jest dla niej problemem.

Podsumowując aplikacja jest bardzo ciekawa. Zgoła odmienny i niestandardowy sposób wprowadzania "treści" to niewątpliwie jej zaleta. Intuicyjna obsługa to również zaleta aplikacji. Dodatkowo MyScript Calculator nie potrzebuje do wykonywana obliczeń połączenia z internetem co sprawia, że możemy go wykorzystać tam, gdzie akurat nie ma dostępu do sieci.

Oczywiście każdy ma własne zdanie dotyczące danych kwestii nie zamierzam go w żaden sposób podważać, czy obrażać kogokolwiek w jakikolwiek sposób. Przepraszam także za ewentualne błędy.  

oprogramowanie urządzenia mobilne inne

Komentarze

0 nowych
ArtiDiTu   3 #1 05.01.2014 19:44

W teksie " "dopisywanie" naszych działa, " brakuje ń , co wypacza sens zdania. Poza tym bardzo fajny wpis, wypróbuję...

  #2 05.01.2014 22:25

Przyda się,ma ktoś wersję w pliku .apk?(na razie nie mam wi-fi w domu)

bravo   19 #3 06.01.2014 01:00

Bardzo fajna aplikacja. Tylko jak wpisać pierwiastek 3 stopnia?
Wpis fajny. Pozdrawiam.

floyd   15 #4 06.01.2014 10:24

A, mnie najbardziej spodobała się taka perełka pod jednym z kalkulatorów:
'Aby kupić: Kalkulator Plus Bezpłatny, musisz się zalogować."
Wynika z tego, że kalkulator jest płatny, a bezpłatnie liczy jak się już go kupi?

arlid   16 #5 06.01.2014 10:26

@ArtiDiTu
Dzięki, poprawione :)

@bravo
Nie wiem czy aplikacja potrafi wykonać takie obliczenie. Szczerze powiedziawszy nie sprawdzałem tego. jak będę miał możliwość to zobaczę :)