reklama

Android 4.1 coraz bliżej, a co z CyanogenMod?

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Google zaprezentował Androida 4.1 (Jelly Bean) podczas konferencji I/O w zeszłym tygodniu i w ciągu kilku tygodni zostanie udostępniony. Zespół tworzący CyanogenMod — najpopularniejszą obecnie autorską modyfikację Androida — nie marnuje czasu i już zapowiedział wydanie własnej modyfikacji Jelly Bean.

CyanogenMod 10 oparty na Androidzie 4.1 zostanie wydany tak szybko, jak będzie to możliwe. Programiści jeszcze nie mają kodu źródłowego Jelly Bean, ale przypuszczają, że nie napotkają problemów. Modyfikacje z projektu Butter nie powinny być trudne do wprowadzenia. CyanogenMod 10 będzie dostępny dla wszystkich urządzeń spełniających wymagania wersji 9, której rozwój zostanie zakończony. Nadal rozwijana będzie również wersja 7 dla starszych modeli.

CyanogenMod został już zainstalowany na przeszło 2,5 miliona urządzeń, codziennie instalowany jest około 12 tysięcy razy. W ciągu ostatniego miesiąca przybyło około pół miiona użytkowników tego systemu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić