reklama

Android 4.3 — aktualizacja, która popsuje WiFi

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Sporo urządzeń niebawem dostanie lub już dostało aktualizację Androida do wersji 4.3, ale nie jest to szczególny powód do radości. Na forum XDA pojawiły się głosy, że w tej wersji systemu prawdopodobnie został umieszczony wadliwy sterownik WiFi lub zawierający błędy panel ustawień. Po aktualizacji będą problemy z łącznością nawet na Nexusach — jakby nie patrzeć, własnym sprzęcie Google'a.

Pierwsze problemy pojawiły się pod koniec lipca, kiedy to użytkownicy, którym spieszyło się do nowej wersji systemu, zauważyli, że ich telefony nie łączą się z sieciami WiFi. Szybko pojawiła się nieoficjalna poprawka, ale jak to często w takich sytuacjach bywa, nie gwarantuje ona stabilnego działania systemu. Okazało się także, że niektóre aplikacje są bardziej problematyczne — na przykład Netflix czy Skype potrafią powodować kilka resetów urządzenia dziennie — ale również takie aplikacje wbudowane, jak galeria czy aparat, nie zachowują się prawidłowo. Na razie jedyną skuteczną metodą naprawienia Nexusów z Androidem 4.3 jest… twardy reset i powrót do wersji 4.2.

Google na razie nie skomentował sytuacji, a po samych tylko głosach na forach trudno określić, ile Nexusów obejmuje problem — zwłaszcza że nie brak chwalących wersję 4.3 systemu za dłuższy czas działania na baterii i nieco lepszą wydajność. Mimo wszystko, takie błędy nie powinny pojawiać się na sprzęcie, pod którym Google się podpisuje, bo to zwyczajnie wstyd.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama