reklama

Android 4.4 KitKat oficjalnie dostępny dla Nexusów.

Strona główna Aktualności

O autorze

Polski rodzynek wśród moderatorów XDA, zatwardziały użytkownik Androida i Linuxa. Fan post rocka i Manchesteru United.

Nie dawniej niż wczoraj pisaliśmy o tym, że Google wystartowało z aktualizacją OTA dla urządzeń z serii Nexus. Gigant z Mountain View nabrał jednak sporego rozpędu już dzisiaj udostępnił oficjalne obrazy systemu Android 4.4 KitKat dla Nexusa 4, 7 i 10.

Użytkownicy Nexusów już teraz mogą pobrać systemy ze zaktualizowanymi plikami binarnymi i przekonać się na własnej skórze, czy KitKat jest wart tak długiego oczekiwania. Przypomnieć warto, że najnowszy Android przynosi zmiany w polityce bezpieczeństwa, ma zmienioną szatę graficzną oraz daje możliwość wypróbowania ART. Przed aktualizacją należy pamiętać o wykonaniu kopii zapasowej danych, gdyż wykasowane zostaną wszystkie pliki, łącznie z wewnętrzną kartą SD. Ma to na celu zredukowanie pojawienia się błędów do absolutnego minimum.

Entuzjastów, którzy nie chcą czekać na aktualizację OTA odsyłamy na oficjalną stronę Google, gdzie pobrać można pliki instalacyjne wraz z instrukcją ich wgrania. Proces można przeprowadzić przy użyciu najpopularniejszych systemów operacyjnych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama