reklama

Android 7.0 dla Galaxy S7 dostępny! Wstrzymanie aktualizacji to post-prawda

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Na początku stycznia Google opublikowało statystyki popularności kolejnych wersji Androida, które dobitnie świadczą o tym, że fragmentacja pozostaje jednym z największych problemów tego systemu. Potwierdza ją także fakt, że właściciele nawet najbardziej zaawansowanych smartfonów, Samsungów z serii Galaxy S, musieli na Nougata czekać aż 4 miesiące. W końcu jednak się doczekali – dziś aktualizacja jest już dostępna, jednak pojawiło się wokół nieco wątpliwości, które śpieszymy wyjaśnić.

Galaxy Beta Program

Oczywiście rzeczone 4 miesiące musieli czekać tylko ci posiadacze Samsunga Galaxy S7 i S7 Edge, którzy nie wzięli udziału w programie Galaxy Beta. Samsung zdecydował się bowiem, co wydaje pomysłem całkiem rozsądnym, na testy beta aktualizacji do Nougata. Dzięki temu koreański producent mógł na bieżąco reagować na zgłoszenia problemów, zaś w ramach dostępnej już aktualizacji OTA udostępnić firmware pozbawione błędów. Przynajmniej w teorii.

Zapisać się do Galaxy Beta Program można było w październiku, zaś Samsung rozpoczął udostępnianie wersji testowych swojego oprogramowania od listopada. Przez niecałe dwa miesiące opublikowano pięć kompilacji testowych, zaś 30 grudnia 2016 roku producent oficjalnie potwierdził, że program zostaje zamknięty i niedługo aktualizację do Nougata otrzymają wszyscy.

Samsung wstrzymuje aktualizacje?

Nie obyło się bez kontrowersji. W ciągu ostatnich dni pojawiły się doniesienia, że na Samsungach Galaxy S7 można już pobrać aktualizację OTA. Krótko po tym Sieć obiegła wiadomość, że producent wstrzymał proces aktualizacji i wznowił program beta, Miało to wynikać z błędu w oprogramowaniu, szczegóły jednak nie są znane.

Informacje o zatrzymaniu programu aktualizacji okazały się jednak plotką, a przynajmniej częściowo. Aktualizacje zostały wstrzymane, jednak nie globalnie. Błąd, jaki mimo testów wkradł się do firmware, ma bowiem występować tylko na rynku chińskim, tam Samsungi Galaxy S7 sprzedawane są w wariancie z procesorem Snapdragon 820. Posiadacze europejskiej wersji z Exynosem 8890 mogą już aktualizować swoje smartfony do Androida 7.0.

Nougat w końcu dostępny

Aktualizacja do Androida 7.0 wystartowała dziś po północy. Stabilna kompilacja jest oznaczona numerem G930FXXU1DPLT, G930FOXA1DPLT lub G930FXXU1DPLT. Jej rozmiar to 1254,97 MB dla S7 i 1291,19 MB dla S7 Edge.

Oprócz informacji o nowej wersji Androida, na liście zmian znalazły się także inne poprawki w panelu powiadomień, ustawień, pojawił się także menedżer danych logowania, także biometrycznych, Samsung Pass. Producent zaleca także aktualizację zainstalowanych aplikacji po zainstalowaniu nowej wersji firmware. Za informację dziękujemy Łukaszowi Grzywackiemu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama