r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Android Auto dostępny dla każdego, nawet posiadaczy starszych samochodów

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Dotąd posiadacze starszych samochodów mogli jedynie z zazdrością spoglądać na zaawansowane komputery pokładowe będące integralną częścią nowych modeli. A nawet jeśli posiadały one własną jednostkę, to często nijak miały się do możliwości oprogramowania oferowanego na przykład przez Google w Androidzie Auto. Właśnie się to zmieniło.

Google oficjalnie ogłosiło, że Android Auto będzie odtąd dostępny dla każdego kierowcy, pod warunkiem, że dysponuje on smartfonem z Androidem co najmniej w wersji 5.0. Android Auto będzie dostępny na urządzeniach mobilnych jako specjalny tryb przystosowany do potrzeb kierowców.

Android Auto na smartfonach będzie znacząco różnił się od standardowego smartfonowego Androida – interfejs będzie oparty na dużych i czytelnych widżetach, a najważniejsze funkcje, jak uruchomienie nawigacji czy nawiązywanie połączenia, trafią w postaci dużych przycisków na dolny panel.

r   e   k   l   a   m   a

Nowości mają się także skupiać na obsłudze urządzenia za pomocą komend głosowych: wkrótce kierowcy mają zyskać możliwość swobodnego poruszania się po menu Map, Spotify czy innych aplikacji, bez konieczności ręcznego obsługiwania urządzenia. Android Auto będzie mógł być także automatycznie uruchamiany po sparowaniu z komputerem pokładowym przez Bluetooth.

Niestety, dla wszystkich nie oznacza dla Google, że także dla Polaków. Aktualizacja zostanie udostępniona w ciągu najbliższych dni we wszystkich 30 państwach, w których dotąd dostępny był Android Auto. Pozostaje jednak nadzieja, że do Sieci trafią nieoficjalne pliki APK.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.