reklama

Android „Honeycomb” SDK oficjalnie wydane

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Dziś Google oficjalnie udostępnił Android 3.0 SDK i podał informacje o szczegółach kolejnej wersji systemu o nazwie kodowej „Honeycomb”.

Obecnie wygląda na to, że nowa wersja Androida przygotowywana jest głównie dla większych urządzeń, takich jak tablety i netbooki. Interfejs nowego Androida został zmodernizowany i przystosowany do pracy na urządzeniach wyposażonych w większe ekrany. Wśród nowych funkcji znalazły się biblioteki do budowania akcelerowanych sprzętowo aplikacji 2D i 3D, umieszczony na dole programu pasek systemowy, pasek akcji, pięć konfigurowalnych ekranów startowych (homescreen), nowa klawiatura i narzędzia do zaznaczania tekstu. Ponadto Android 3.0 został przygotowany do pracy na jedno- i wielordzeniowych procesorach. Co ważne, Android 3.0 będzie kompatybilny z istniejącymi już, budowanymi z myślą o starszych wersjach systemu aplikacjami.

Poza zmianami w samym systemie, Google wprowadził do Chrome dla Androida możliwość przeglądania stron w zakładkach oraz nowy system obsługi gestów wielodotykowych. Aplikacje Contacts i Email otrzymały nowy, przystosowany do pracy na tabletach interfejs. Pełną listę nowości, które znalazły się w SDK, można znaleźć na stronie dla deweloperów. Tam również znajdują się instrukcje instalacji SDK oraz wszystkie niezbędne informacje.

Firmy Motorola i Asus już na konferencji CES 2011 zapowiedziały wydanie tabletów działających pod kontrolą systemu Android 3.0. Udostępnienie SDK sugeruje, że takich urządzeń zobaczymy w tym roku więcej. Google jednak nie podaje żadnej oficjalnej daty wydania stabilnej wersji 3.0 systemu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama