Android IMSI Catcher Detector 0.1.42-alpha-normal

Strona główna Android Bezpieczeństwo Inne programy do zabezpieczeń
Pobierz program
lub zeskanuj:

Android IMSI Catcher Detector służy do zaawansowanego monitorowania bezpieczeństwa urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android. Oferuje dodatkowe możliwości w zakresie ochrony telefonu, poszerzone w stosunku do tych oferowanych przez Google w systemie spod znaku zielonego robota.

Za pomocą programu można monitorować, czy smartfon został dotknięty atakiem IMSI-Catcher i Stingray, prowadzonym przez fałszywe stacje bazowe na sieci GSM / UMTS. Aplikacja pozwala też wykryć, czy został użyty tzw. cichy SMS, zastosowany np. przez policję lub służby wywiadowcze.

Program jest dostępny za darmo. Warto pamiętać, że zgodnie z informacjami od jej twórców, aplikacja nie zawsze może działać w niezawodny sposób. Jest to wciąż program eksperymentalny.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Sieci 4G/LTE też podatne na podsłuch – tej luki nikt nie usunie, potrzebna jest służbom

34
25.10.2016  •  Adam Golański

Wiemy już dobrze, że sieci GSM nie są w stanie zapewnić poufnej komunikacji. Ale co z sieciami LTE, które przecież stosują znacznie bardziej wyrafinowane techniki kryptograficzne niż algorytmy z 1987 roku? Niestety i tu sytuacja zaczęła wyglądać źle. Wykorzystana przez chińską hakerkę Wanqiao Zhang podatność sieci LTE otwiera drogę do względnie łatwego przechwytywania połączeń telefonicznych, wiadomości tekstowych, jak również śledzenia lokalizacji. I co najgorsze, wygląda na to, że podatności tej łatwo się nie pozbędziemy – jest na rękę wszelakim służbom. Pamiętacie Stingraya? „Wykorzystana”…

Smartfon niekontrolowany: metody i narzędzia do obrony przed inwigilacją

108
15.01.2016  •  Adam Golański

Społeczny sprzeciw wobec przygotowywanej przez PiS nowelizacji ustawy o Policji jest o tyle godny pochwały, co zarazem nieistotny dla tych, którzy troszczą się o swoją prywatność i choćby z racji zawodu muszą dbać o poufność przechowywanych danych. Inwigilacji komunikacji elektronicznej nie da się powstrzymać regulacjami prawnymi, lecz jedynie metodami technicznymi. Przedstawiliśmy już Wam główne zagrożenia, czyhające na poddanych tzw. kontroli operacyjnej użytkowników smartfonów – teraz zastanowimy się nad kwestią obrony przed nimi. Telefony jednorazowe Metoda to dobrze znana z filmów…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych