Android Market z księgarnią i filmami

Strona główna Aktualności

O autorze

Aplikacja dla urządzeń z systemem Android — Android Market — została odświeżona, a gama oferowanych produktów wzbogaciła się, między innymi, o książki.

Na blogu deweloperów Androida znaleźć można prezentację nowej wersji aplikacji i opis jej kluczowych cech. Deweloperzy zaznaczają, że nowy interfejs może okazać się wygodniejszy zarówno dla użytkowników, jak i dla autorów programów. Z pewnością krokiem w dobrym kierunku jest prezentowanie najpopularniejszych aplikacji i gier, co ułatwi użytkownikom kupno, a najlepszym produktom zapewni promocję, na jaką zasługują. Ponadto aplikacje można podzielić według ceny i przejrzeć najpopularniejsze płatne lub najpopularniejsze darmowe. Ceny są zależne od kraju i, jeśli zachodzi potrzeba, uwzględniają odpowiednie stawki podatków.

Jednak nowy interfejs to nie wszystko i prawdopodobnie użytkownicy telefonów i tabletów z Androidem będą bardziej zainteresowani możliwością kupowania książek i wypożyczania filmów. Pozycje kupione przez Android Market będą powiązane z kontem Google podobnie, jak ma to miejsce na iriver Story HD.

Nowy Android Market przeznaczony jest dla Androida 2.2 (Froyo) i nowszych. Aplikacja będzie stopniowo aktualizowana na urządzeniach na całym świecie w ciągu najbliższych tygodni. Aplikację w akcji można już obejrzeć na filmie demonstracyjnym.

© dobreprogramy

Komentarze