Android O uchroni smartfon przed odblokowaniem w kieszeni

Strona główna Aktualności

O autorze

Google postanowiło pójść w ślady Samsunga i ma zamiar wykorzystać czujnik zbliżeniowy w smartfonach do automatycznego wyłączenia trybu Ambient Display, co ma zapobiegać przypadkowemu odblokowaniu telefonu znajdującego się w kieszeni czy torebce.

Samsung wykorzystuje takie rozwiązanie w urządzeniach Galaxy z Androidem 6.0 Marsmallow. Google chce dodać je do wszystkich smartfonów, a o zamiarach firmy dowiedzieliśmy się dzięki temu, że nowa funkcja trafiła do drugiej wersji developerskiej Androida O.

To jednak nie wszystkie nowości, jakie mają trafić w najbliższym czasie do Androida. W wersji dla developerów zauważono też uproszczony, minimalistyczny wręcz interfejs użytkownika. Google wprowadził też tryb PIP (picture-in-picture) i przeprojektował narzędzie do zarządzania baterią.

Użytkownicy nowego Androida zyskają też możliwość kategoryzowania powiadomień za pomocą Notification Channels i zestawu kropek. Kosmetyczne poprawki wprowadzono też w Chromie, który m.in. zyska emotikony znane z ostatniej wersji Androida.

Zmianie uległ też mechanizm kopiowania i wklejania, przyspieszono ładowanie się aplikacji i skrócono czas startowania systemu. W Androidzie O producent zastosował też dodatkowe ograniczenia dla aplikacji działających w tle, co ma pozwolić na wydłużenie czasu pracy na bateriach i uniemożliwić niektórym aplikacjom spowalnianie smartfonu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi