r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Android Wear 2.0 – czyli największa aktualizacja ubieralnego Androida #io16

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Dwa lata minęły od uruchomienia ekosysytemu Android Wear. Dziś Google może pochwalić się tym, że ubieralny Android działa na bogatym portfolio zróżnicowanych zegarków. W tym roku na I/O Google przygotowało największą aktualizację z dotychczasowych – Android Wear 2.0.

Pierwszą z wymienionych nowości jest możliwość umieszczania na tarczy zegarka widżetów dowolnych aplikacji. Dzięki temu pierwszy rzut oka na zegarek pozwoli uzyskać informacje także z innych, wybranych przez użytkownika aplikacji.

Nie to jest jednak najważniejsze. Google planuje bowiem z Android Wear 2.0 mocną rewizję dotychczasowej koncepcji smartzegarków i urządzeń ubieralnych w ogóle. Android Wear będzie bowiem przede wszystkim bardziej autonomiczne. Google stawia bowiem na samodzielne aplikacje, które nie będą potrzebowały do działania sparowania ze smartfonem.

r   e   k   l   a   m   a

Google podzieliło się także innymi nowościami, dotyczących między innymi doskonalenia metod wprowadzania: prezentacja obejmowała rozpoznawanie pisma narysowanego palcem na tarczy zegarka. Ponadto aplikacje zbierające dane z czujników, służące przede wszystkim dla śledzenia aktywności sportowej, będą mogły współdzielić dane.

Zegarki same będą rozpoznawać tryb aktywności i np. rozpoczynać śledzenie jej za pomocą aplikacji sportowych. Najważniejsze jednak, że cała dzisiejsza prezentacja na smartzegarku przebiegała bez sparowania ze smartfonem, a urządzenia ubieralne w końcu stają się autonomiczne.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.