r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Android i Chrome OS mogą się połączyć

Strona główna Aktualności

Gdy Google zapowiedziało powstanie Chrome OS, wielu obserwatorów przyjęło ten fakt ze zdziwieniem, gdyż firma z powodzeniem rozwijała już mobilnego Androida, który zyskał akceptację rynku i miał wkrótce opanować sektor netbooków. Ostatnia wypowiedź Sergey'a Brina - jednego z założycieli Google - wskazuje, że oba te systemy mogą z czasem połączyć się w jeden produkt.

Początkowo kierownictwo Google było zdania, że Android i Chrome OS mają wiele unikalnych cech i idealnie sprawdzą się na platformach, dla których były projektowane. Producenci sprzętu potrzebują różnych technologii dla różnego rodzaju produktów - stwierdził szef działu odpowiedzialnego za produkcję Androida. Coś jednak w polityce korporacji uległo zmianie, gdyż założyciel Google - Sergey Brin - w nieoficjalnych wypowiedziach dla prasy stwierdził, że Chrome OS i Android mogą z czasem ulec integracji. Brin powołał się na dwie istotne cechy wspólne obu systemów - jądro Linuksa i silnik Webkit. Założyciel Google nie sprecyzował, kiedy powstały w wyniku syntezy obu systemów produkt trafi na rynek. Nie należy się spodziewać, że stanie się to w najbliższym czasie, gdyż Chrome OS jest jeszcze we wczesnym stadium rozwoju i oficjalną premierę będzie miał dopiero w przyszłym roku. Co więcej, jak zauważył Sundar Pichai - wiceprezes ds. zarządzania produktami - posiadanie dwóch systemów operacyjnych zapewnia większy wybór producentom i użytkownikom, a także pozwala wytypować najlepsze pomysły, jakie pojawiają się w trakcie rozwijania obu projektów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.