r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Android na Atomie rośnie w siłę, będzie Adobe AIR na Androida x86

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

W ciągu kilku ostatnich miesięcy kilku kolejnych producentów, jak np. polska firma GOCLEVER, czy Samsung ze swoim Galaxy Tab 3, pokusiło się o wprowadzenie na rynek tabletów z procesorem Intel Atom. Odchodzenie od technologii ARM na rzecz procesorów x86 staje się faktem, a sam Intel potwierdza, że do końca roku 2014 wyprodukowanych zostanie 40 milionów jednostek wyposażonych w procesory Atom.

Firma Adobe nie przeoczyła tego faktu i zapowiedziała natywną aplikację Adobe AIR, przeznaczoną na architekturę x86. Zarówno producenci, jak i użytkownicy, będą mogli cieszyć się najnowszymi rozwiązaniami Adobe na swoich urządzeniach. Wydanie narzędzi umożliwi producentom oprogramowania na platformę AIR (np. wiele programów do obsługi PIT) skupienie się na Androidzie w wydaniu intelowskim i co się z tym wiąże, poszerzenie kręgu odbiorców.

Adobe zapowiada, że AIR powinien trafić do sklepu Google Play w ciągu kilku dni i będzie otrzymywał regularne wsparcie tak samo, jak inne platformy, które otrzymywały aktualizację do tej pory. Dodatkowo w ręce deweloperów trafi AIR SDK, które ukaże się wraz z nadchodzącym, dużym wydaniem.

AIR nie jest platformą raczkującą w świecie Androida. Na chwilę obecną w Apple App Store i Sklepie Google Play znajduje się ponad 50 000 unikalnych aplikacji, wykorzystujących AIR. Wraz z obsługą technologii x86, liczba ta może znów znacząco wzrosnąć. Ruch Adobe cieszy, zwłaszcza są systemy operacyjne, które nie miały tyle szczęścia.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.