r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Android najpopularniejszym systemem na smartfony

Strona główna Aktualności

Według statystyk firmy Canalys, Android stał się najpopularniejszą platformą dla smartfonów na świecie. Udało mu się wyprzedzić takie systemy jak Symbian czy iOS.

Zdaniem Canalys, Android zyskał pozycję lidera w czwartym kwartale ubiegłego roku. Dostarczono wówczas 33 mln smartfonów z systemem firmy Google. W tym czasie Nokii udało się sprzedać 31 mln urządzeń z Symbianem. Na trzecim miejscu znalazł się Apple z 16 mln urządzeń. Jeszcze większe różnice widać między firmami, jeśli porównać czwarty kwartał 2010 z analogicznym okresem dwa lata temu. Nokia zanotowała wzrost sprzedaży o 30%, Apple, o 85,9%, zaś Google... o 615%. Nokia nadal pozostaje największym producentem smartfonów, jednak pod względem liczby kopii systemu została przegoniona przez firmę Google.

Czwarte miejsce w statystykach zajął twórca smartfonów BlackBerry, RIM (14 mln urządzeń), na ostatnim zaś znalazł się Microsoft (3,1 mln). Firma z Redmond w porównaniu z czwartym kwartałem 2009 roku straciła 20% jeśli chodzi o liczbę dostarczanych smartfonów. Być może dzięki Windows Phone 7 uda jej się poprawić notowania. Co ciekawe, nie jest wcale pewne, czy firma Google zdoła w najbliższym czasie utrzymać pozycję lidera. Na początku roku Apple podpisał umowę z największym operatorem w USA - Verizonem. Wprowadzenie iPhone’ów do tej sieci może drastycznie zwiększyć ich sprzedaż, twierdzą analitycy z Canalys. Wojna o dominację na rynku smartfonów toczy się więc w najlepsze.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.