reklama

Android pod Windowsem dzięki WindowsAndroid

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Fani Androida pracujący na co dzień na komputerach pod kontrolą Windowsa zapewne próbowali rozwiązań takich jak BlueStacks, umożliwiających uruchomienie aplikacji z urządzeń przenośnych na PC. A gdyby dało się pod Vistą, 7 lub 8 korzystać z takiego Ice Cream Sandwich jako zwyczajnego programu? Okazuje się, że od dawna myśleli o tym Chińczycy z młodej firmy SocketeQ. Każdy może sprawdzić już jak obsługuje się (na razie przyciętego o kilka funkcji) Androida w wersji 4.0.3r1 na PC — dzięki rozwijającemu się prężnie projektowi WindowsAndroid.

Na początek należy wykazać się dozą cierpliwości i dociekliwości, bowiem serwery twórców chwilowo padły (kopia strony z Google), więc trzeba odpowiednią paczkę do pobrania namierzyć. Instalacja przebiega bezproblemowo i wypada tylko upewnić się, że w nazwie katalogu docelowego nie ma spacji, gdyż inaczej program nie zadziała. Domyślnych aplikacji androidowych nie ujrzymy tu za wiele, dostępu do Sklepu Play też nie ma, niemniej już dopatrzono się, że można pokombinować wrzucając pliki apk do katalogu windowsandroid_root\data\app na dysku. Pamiętajcie, że to oprogramowanie w bardzo wczesnej wersji. SocketeQ wkrótce zapowiada nowe wydanie.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama