r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Android priorytetem dla Microsoftu: mobilny Office i Cortana w nowych wersjach

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Microsoft zaktualizował swoje mobilne aplikacje na Androida. Wydana została nowa wersja asystentki Cortana oraz pakietu Office. Otrzymaliśmy kilka przydatnych nowości, naprawione zostały także błędy. Jeśli Microsoft dalej będzie podążał w tym kierunku, to czy rok Windowsa na smartfonie kiedykolwiek nadejdzie?

Cortana otrzymała aktualizację podnoszącą numer wersji do 1.9.12. Wśród nowości znajdziemy m.in. funkcję przypominania o urodzinach. Działaniem przypomina chociażby powiadomienia na Facebooku czy Google+, o poranku jesteśmy informowani, że nas znajomy obchodzi urodziny i wypadałoby mu złożyć życzenia. Dane pobierane są z kalendarza Outlook.

Nowa wersja przynosi także wsparcie dla wielu kalendarzy: może pobierać dane z naszego prywatnego kalendarza, jak i firmowego, przypominając nam o ważnym spotkaniu. Microsoft podaje, że wyeliminowane został znalezione błędy, a sama Cortana powinna teraz działać sprawniej. To dobra wiadomość, bo ma ona być główną asystentką na smartfonach Xiaomi. Przynajmniej tych działających na oryginalnych chińskich ROM-ach MIUI, gdyż te skierowane na rynek międzynarodowy Cortany jeszcze nie dostały.

r   e   k   l   a   m   a

Aktualizacja Office'a była wcześniej przetestowana w ramach programu Office Insider, a więc możemy oczekiwać wysokiej jakości i braku poważnych błędów, inaczej testowy program Microsoftu nie miałby sensu. Nowa wersja to wbudowane ustawienia dostępu, w tym wsparcie dla TalkBack, klawiatury i innych technologii wspomagających. Pojawiły się również powiadomienia informujące o dokumentach dzielonych z innymi osobami.

Wspomniane aktualizacje są częścią planu Microsoftu, którego celem jest zwiększenie nacisku na rozwój aplikacji na Androida i iOS. To właśnie konkurencyjne mobilne systemy są priorytetem, firma chce zapewnić dostęp do swoich usług, bez względu na urządzenie. Użytkownicy mobilnego Windowsa mogą się z tymi słowami nie zgodzić. Dla Google i Apple w praktyce przecież nie istnieją.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.