r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Android zagrożony

Strona główna Aktualności

Sprzedaż T-Mobile G1, jednego z pierwszych smartfonów pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android, przeznaczonego do obsługi zaawansowanych telefonów komórkowych, ruszyła nie dalej jak w środę. Już teraz, znaleziono w nim pierwszą usterkę bezpieczeństwa.

Na ślad luki wpadł parę dni temu Charles A. Miller, były specjalista do spraw bezpieczeństwa sieciowego National Security Agency (NSA). Teraz postanowił opublikować informację o niej, w celu uświadomienia użytkowników o istniejącym niebezpieczeństwie. W odróżnieniu bowiem od innych tego typu urządzeń, takich jak iPhone, działanie systemu Google polega na tworzeniu tak zwanych przydziałów, których zadaniem jest ograniczanie dostępu w ramach pojedynczej aplikacji. Problem dotyczy jednej z nich, ściślej mówiąc - przeglądarki internetowej. W wyniku wizyty na odpowiednio spreparowanej witrynie, istnieje ryzyko instalacji oprogramowania szpiegującego, którego zadaniem jest śledzenie sekwencji klawiszy podczas odwiedzania innych stron, a co w efekcie może posłużyć do wykradzenia loginów i haseł użytkowników.

Zdaniem Google, luka została załatana, a korporacja pracuje nad wdrożeniem stosownej poprawki w zakupionych wcześniej telefonach. Firma chciałaby umieszczać każdą aplikację w tzw. sandboksie, ponieważ nie można dostatecznie ufać każdej z nich. Zarzuca ponadto Millerowi naruszenie przepisów publikowania informacji o tego rodzaju błędach, na co Miller odpowiada, że wiadomość miała charakter ogólny.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.