r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Android zdobywa popularność w Chinach

Strona główna Aktualności

Telefony z systemem Android firmy Google stają się coraz popularniejsze w Chinach. Google jednak płaci za swoją obecność na tym rynku ograniczeniami w oprogramowaniu.

Serwis TechCrunch zebrał informacje dotyczące sytuacji Androida w Chinach. Jest ona dość ciekawa. telefony z Androidem nie są najpopularniejsze w Chinach - wyprzedza je Nokia - ale produkt firmy Google cały czas zyskuje nowych użytkowników. Powodem takiego stanu rzeczy jest przede wszystkim stosunkowo niska centa smartfonów połączona z dostępem do chińskich aplikacji. Na początku tego roku za pomocą Androida z Internetem łączyło się już ponad 233 mln Chińczyków. Według prognoz do 2014 r. ma ich być 957 mln. To więcej niż wynosi obecnie populacja Stanów Zjednoczonych i Unii Europejskiej razem wziętych.

Popularność systemu firmy Google wiąże się jednak z ograniczeniami. Chińscy użytkownicy Android Marketu nie mogą korzystać z takich aplikacji jak Gmail, mapy czy wyszukiwarka Google. W zamian chińscy programiści instalują w Androidzie własne aplikacje. Umożliwiają one wprawdzie dostęp do e-maila albo wyszukiwarki internetowej Baidu, ale są to aplikacje kontrolowane przez chińskie władze. Tak więc otwarty, darmowy system Google’a często wykorzystywany jest do cenzurowania dostępu do Internetu w Chinach.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.