reklama

Androidowe aplikacje na Windows

Strona główna Aktualności

O autorze

Startup BlueStacks opracował środowisko uruchomieniowe dla systemu Windows pozwalające uruchamiać mobilne aplikacje dla Androida.

Oprogramowanie pozwala na uruchamianie aplikacji Androida obok programów windowsowych. Podobnie jak w przypadku popularnego WINE, nie mamy do czynienia z emulacją a z natywnym środowiskiem uruchomieniowym. Brak więc narzutu wprowadzanego przez emulację i uruchamiane programy mogą działać stosunkowo szybko. Twórcy nowego środowiska zapewniają o jego wysokiej responsywności. Udało się też uzyskać duży poziom integracji - aplikacje androidowe mają dostęp do systemu plików, sieci oraz powiadomień. Można je uruchamiać ze skrótów na pulpicie i nie trzeba ich rekompilować. Jest nawet możliwe instalowanie aplikacji z amazonowego Android Appstore.

W ciągu najbliższych tygodni ma być ogłoszona współpraca z firmami OEM, które chciałyby łączyć Windows z Androidem. Jednym z pomysłów jest urządzenie mobilne z klawiaturą QWERTY oraz systemem Windows. Po schowaniu klawiatury mógłby zostać włączony dotykowy interfejs z aplikacjami Androida.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić