r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Androidowe aplikacje na Windows

Strona główna Aktualności

Startup BlueStacks opracował środowisko uruchomieniowe dla systemu Windows pozwalające uruchamiać mobilne aplikacje dla Androida.

Oprogramowanie pozwala na uruchamianie aplikacji Androida obok programów windowsowych. Podobnie jak w przypadku popularnego WINE, nie mamy do czynienia z emulacją a z natywnym środowiskiem uruchomieniowym. Brak więc narzutu wprowadzanego przez emulację i uruchamiane programy mogą działać stosunkowo szybko. Twórcy nowego środowiska zapewniają o jego wysokiej responsywności. Udało się też uzyskać duży poziom integracji - aplikacje androidowe mają dostęp do systemu plików, sieci oraz powiadomień. Można je uruchamiać ze skrótów na pulpicie i nie trzeba ich rekompilować. Jest nawet możliwe instalowanie aplikacji z amazonowego Android Appstore.

W ciągu najbliższych tygodni ma być ogłoszona współpraca z firmami OEM, które chciałyby łączyć Windows z Androidem. Jednym z pomysłów jest urządzenie mobilne z klawiaturą QWERTY oraz systemem Windows. Po schowaniu klawiatury mógłby zostać włączony dotykowy interfejs z aplikacjami Androida.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.