reklama

Androidowe aplikacje w akcji na Glass

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Ron Amadeo z Android Police od dłuższego czasu rozbiera na czynniki pierwsze system operacyjny Google Glass. Oczywiste było, że Glass będzie działać pod kontrolą systemu bazującego na Androidzie. Mirror API jest dość ograniczone, ale okazało się, że nie ma żadnych problemów z uruchomieniem na okularach aplikacji ze smartfonów, które dają pełną kontrolę nad sprzętem.

Wystarczy Glass podłączyć do komputera z włączonym debugowaniem USB, uruchomić ADB i kilka poleceń później będziemy już poza „piaskownicą”. Potem można, tak samo jak na każde inne urządzenie z Androidem, wrzucić na Glass dowolną aplikację. Ron uruchomił Nova Launcher, Chrome i oczywiście Ingress — grę w rozszerzonej rzeczywistości, która na takich urządzeniach dopiero może rozwinąć skrzydła.

Jak widać, na Glass znajduje się prawie „używalny“ Android z działającymi przyciskami i reagujący na sygnały touchpada. Niestety okulary (jeszcze) nie będą śledzić ruchu gałek ocznych i na tej podstawie sterować systemem. Trzeba do tego użyć ręki i rozpoznającego (przynajmniej) 4 kierunki touchpada, który znajduje się na ramce okularów. Sposób jego działania opisał Sergey Brin podczas The Gavin Newsroom Show 29 maja.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama