r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Androidowy launcher Microsoftu zsynchronizuje się z pulpitem Windowsa

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Micosoft już na dobre pogodził się chyba z tym, że to Android jest najpopularniejszym mobilnym systemem planety i w przewidywalnej przyszłości nic tego nie może zmienić. Widać to było po ostatniej konferencji BUILD, gdzie jako wśród nowości Windowsa 10 Fall Creators Update nacisk położono na możliwości synchronizacji tego systemu z Androidem i iOS-em. Teraz firma z Redmond próbuje z drugiej strony. Wykorzystując swój Arrow Launcher, chce pomóc w synchronizowaniu Androida z Windowsem 10. Na razie pomogła jednak w synchronizowaniu Androida z przeglądarką.

Arrow Launcher może nie dorównuje w możliwościach takim androidowym launcherom jak Apex czy Nova, ale może się podobać – zachowuje równowagę między intuicyjnością, użytkowością i wzornictwem. Jego ostatnia wersja beta (3.5) otrzymała widżet Arrow Hub, który po zalogowaniu się do konta Microsoftu pozwala na dostęp do specjalnego folderu w chmurze. Przechowywane w nim pliki będą bezpośrednio dostępne z pulpitu launchera.

Na razie folder ten dostępny jest przez przeglądarkę pod adresem https://arrowlauncher.com/files, oczywiście tu też musimy zalogować się do konta Microsoftu. Webową aplikację, zgodną z wytycznymi Material Design, mogłoby zrobić samo Google, i póki co działa ona w dowolnej przeglądarce, pod każdym systemem. To jednak dopiero początek, można się spodziewać, że w przyszłości połączenie z Arrow Launcherem zostanie wbudowane w menedżera plików Windowsa 10.

r   e   k   l   a   m   a

Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to niczym specjalnym, równie dobrze takie rzeczy można robić za pomocą klienta OneDrive, ale mechanizm synchronizacji wbudowany bezpośrednio w launcher jest zapowiedzią szerzej zakrojonych działań, które pomogłyby Microsoftowi zyskać coś na popularności Androida. Wystarczy nakłonić któregoś z większych producentów smartfonów, by zdecydował się wykorzystać Arrow Launchera jako domyślną nakładkę na Androida – i reklamował ją jako najbardziej zgodną z Windows 10 na komputerze. Przewaga konkurencyjna gwarantowana.

Póki co, stabilną wersję Arrow Launchera Microsoftu znajdziecie w naszej bazie oprogramowania na Androida.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.