IE 11 "the best" browser

Kiedy przemierzam sieciowe ścieżki, często spotykam się z opiniami o "megaszybkim" niszczącym konkurencję Interneto Explorero 10/11. Przeglądarka spod znaku Microsoftu od zawsze boczyła się na mnie, a ja na nią i nie mamy ze sobą wiele wspólnego. Dlatego postanowiłem sprawdzić, czy może ja jestem jakimś (starym :D) głupcem, twardo zakotwiczonym pazurami w Operze 12.16, czy może jednak nie jest ze mną jeszcze tak źle i ta sytuacja ma swoje logiczne uzasadnienie.

Spotify i Linux Mint

Tak się składa, że na swoim komputerze stacjonarnym korzystam z dwóch systemów operacyjnych (w porywach do trzech, kiedy chcę przetestować jakiś nowy system w "polowych" warunkach). Pierwszy to Windows 7 Home Premium a drugim obecnie jest Linux Mint 14 "Cinnamon" 64 bit.W dniu premiery usługi Spotify zainstalowałem klienta na systemie Windows i ta aplikacja od razu przypadła mi do gustu.

Windows - wolność wyboru

Jak do tej pory nie opublikowałem żadnego wpisu na temat Windows 8, a ten właśnie o nim będzie. Może dlatego, że jestem stworzeniem leniwym i w dodatku nigdy do końca zadowolonym ze swoich "dzieł", więc pisanie, a tym bardziej publikowanie idzie mi z wyraźnym oporem. W efekcie do potencjalnych czytelników trafiają najczęściej posty napisane na szybko (czyli co ślina na język przyniesie tudzież co zmyśli to napisze). Ale ja nie o tym chciałem Wam, drodzy czytelnicy powiedzieć.

Reklama rządzi światem?

******************************Ostrzeżenie**********************************

Jeżeli podejrzewasz ten wpis o narzekanie zabarwione delikatnym lamentem nad zepsuciem tego świata przez zepsutego luksusem obywatela (bo jest na świecie wiele poważniejszych spraw niż uciążliwości w odbiorze rozrywek), to prawdopodobnie masz rację. Jeżeli pomimo tego pragniesz kontynuować, to zapraszam do następnego akapitu. Zostałeś ostrzeżony :)

Jesteśmy cywilizowanym krajem.

Microsoft: Nie będzie update do WP8

Wczoraj blog windowsteam.com zaprezentował Windows Phone 8 i jednocześnie opublikował informację, że nie będzie aktualizacji obecnych na rynku urządzeń (7.5) do Windows Phone 8. Ich posiadacze powinni się raczej spodziewać aktualizacji, którą można by nazwać WP 7.8. Pojawi się ona "jakiś czas po premierze WP8" i polegać będzie prawdopodobnie głównie na udostępnieniu użytkownikom takiego samego ekranu startowego jak w nowej edycji systemu (właśnie tak, wygląda na to, że właśnie start screen będzie kluczowym elementem tego update):

Szybki internet z sieci komórkowych? To możliwe!

Czytałem dzisiaj sporo sceptycznych opinii pod newsem o tytule "Polska z najszybszym internetem mobilnym na świecie", więc postanowiłem sprawdzić jak sprawuje się internet mobilny w moich okolicach i przekonać niedowiarków. Karta sim Orange Free była akurat włożona do tabletu Samsung Galaxy Tab, więc test przeprowadziłem na tym właśnie urządzeniu, u siebie w domu - na peryferiach miasta Jelenia Góra.

Jak pozbyć się widgetu avast! z pulpitu

Witam was ciepło, w tym chłodnym dniu. Dziś chciałem przedstawić, jak w prosty sposób pozbyć się widgetu programu avast! z pulpitu systemu windows vista/7. Być może dla wielu to żadna sztuka, mimo to chciałem tu przedstawić, jak dochodziłem do tej wiedzy.Zacznę jednak od początku: więcej niż parę dni temu aktualizowałem swój program antywirusowy avast! do wersji 6.0.x. Automatyczna aktualizacja poszła sprawnie, a po wymuszonym restarcie moim oczom ukazało się mniej więcej to:

Zamknąłem więc zabawkę i zapomniałem o niej. Do następnego rebootu.

Koszmar jak z reklamy...

Tak się ostatnio złożyło, że korzystałem z laptopa za pomocą touchpada zamiast myszy i przypadkiem kliknąłem w reklamę internetową (znanego dużeeego administratora platformy reklamy tekstowej) skończyło się to nieprzyjemnym komunikatem o zablokowaniu wirusa przez osłonę sieciową. O takim zagrożeniu wiedziałem od dawna i raczej unikałem klikania w reklamy - zwłaszcza "podejrzane"(najbardziej te informujące na każdej stronie, że coś wygrałem), jednak dopiero dzięki temu co się stało ten fakt jak gdyby dotarł do mojej świadomości.

Kiedy wreszcie 64bity zagoszczą na dobre w PieCykach?

Procesory obsługujące x64 są już produkowane od baaardzo dawna, popularne systemy operacyjne (czyt. Windows) teoretycznie wspierają x64 już od kilku dziesięcioleci - bo przecież każde dwa lata to w branży IT cała epoka. Czy aby na pewno...? Do niedawna powiedział bym bez wahania: TAK. Dzisiaj nie był bym tego już taki pewny. Dlaczego? A no dlatego, że adaptacja systemów 64bitowych z rodziny Windows (które jak wiadomo rządzą na rynku niemal niepodzielnie) trwa powoli.

Jaką przyszłość ma rozpoznawanie mowy przez komputer?

Czy jest choć jeden entuzjasta nowych technologii, który nigdy nie słyszał o rozpoznawaniu mowy lub przynajmniej wybieraniu głosowym w telefonach komórkowych? Pamiętam jak pierwszy raz zetknąłem się z tą funkcją w telefonie Ericsson R310s (nie mogłem się oprzeć, aby nie pokazać wam jak wyglądał :) oczywiście tym, którzy nie wiedzą).